Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2019 23:06
Matrix 4
6574V

Matrix 4 oficjalnie! Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss w obsadzie

Na taką wiadomość czekaliśmy od kilku lat. „Matrix 4” oficjalnie znajduje się w produkcji i w filmie powrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss.

Już od kilku miesięcy pojawiały się doniesienia dotyczące nowego Matrixa, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną wiadomość. „Matrix 4” powstaje i nad produkcją będzie czuwać doświadczona twórczyni - Lana Wachowski zajmie się napisaniem scenariusza, usiądzie na stołku reżysera i będzie odpowiadać za produkcję.

Sytuacja jest wprost wyśmienita, ponieważ w filmie zobaczymy między innymi Keanu Reeves oraz Carrie-Anne Moss! Aktorzy wiele lat temu dali się poznać jako Neo oraz Trinity i teraz powrócą do tych ról.

Toby Emmerich, prezes Warner Bros. Picture Group, skomentował zapowiedź następującymi słowami:

„Nie możemy być bardziej podekscytowani ponownym wejściem do Matrixa z Laną. Lana jest prawdziwą wizjonerką - wyjątkową i oryginalną, kreatywną twórczynią filmową i jesteśmy zachwyceni, że pisze, reżyseruje i produkuje ten nowy rozdział we wszechświecie "Matrixa".”

Lana Wachowski również postanowiła zapowiedzieć produkcję:

„Wiele z pomysłów, które zgłębiałam z Lilly 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych. Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi.

Jest to bez wątpienia fantastyczna wiadomość, która pojawia się nie bez powodu – „Matrix” obchodzi właśnie 20. rocznicę od premiery i film powróci do wybranych kin. Widzowie od 30 sierpnia będą mogli zobaczyć odświeżoną wersję.

Warto wspomnieć, że trylogia „Matrixa” („Matrix” 1999 rok, „Matrix Reaktywacja” 2003 rok, „Matrix Rewolucje” 2003 rok) zostały napisane i wyreżyserowane przez Lanę Wachowski i Lilly Wachowski. Produkcje zarobiły ponad 1,6 mld dolarów na całym świecie.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.polygon.com/2019/8/20/20825591/matrix-4-keanu-reeves

Tagi: Carrie-Anne Moss Keanu Reeves matrix matrix 4

Nie przegap