Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.10.2019 08:15
FIFA 20 z problemami
1637V

FIFA 20. EA wydało oświadczenie po wycieku danych ponad 1500 graczy

EA Sports postanowiło odnieść się do nieprzyjemnej afery związanej z wyciekiem prywatnych danych graczy, którzy zarejestrowali się do FIFA 20 Global Series. 

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o tym, że z powodu błędu ze strony Electronic Arts, doszło do masowego wycieku danych. Prywatne informacje osób, które zarejestrowały się do rozgrywek FIFA 20 Global Series w ciągu pierwszych 30 minut od rozpoczęcia (około 1600 takich przypadków), widoczne były dla wszystkich, które zgłosiły chęć uczestnictwa. 

Kanadyjski oddział twórców gier zareagował bardzo szybko, choć mleko zostało rozlane. EA Sports przekazało niedawno aktualizację odnośnie do swojego stanowiska w całej sprawie

O godzinie 13:00 czasu brytyjskiego, wystartował portal, na którym można było rejestrować się na EA SPORTS FIFA 20 Global Series. Niedługo po tym, zauważyliśmy, że niektórzy zawodnicy składający wnioski, mieli wgląd w dane innych graczy, którzy już przeszli przez cały proces rejestracji. Podjęliśmy natychmiastową akcję i strona została zamknięta już o 13:30.

Znaleźliśmy przyczynę błędu i wdrożyliśmy poprawki, aby być pewnymi, że informacje są chronione prawidłowo. Jesteśmy przekonani, że zawodnicy nie natrafią już na taki problem. 

Studio zapewnia, że zamierza zadbać o dalsze bezpieczeństwo prywatnych danych zawodników i przeprasza przy tym, za zaistniałą sytuację:

Jesteśmy zdeterminowani, aby skontaktować się ze wszystkimi 1600 osobami, które stały się ofiarami błędu, aby podjąć działania mające na celu zabezpieczenie ich kont EA. Prywatność graczy i ochrona danych osobowych to dla nas największy priorytet i głęboko przepraszamy, że nasi fani musieli mierzyć się z takim problemem.

Wygląda na to, że problem rzeczywiście został zażegnany, choć ciężko mówić w tym momencie o wysokim zaufaniu do studia. To kolejna nieprzyjemna wpadka, ale mamy nadzieję, że w przypadku graczy nie dojdzie do żadnych daleko sięgających konsekwencji

Więcej o FIFA 20 na naszym portalu:

Źródło: https://www.dualshockers.com/fifa-20-ea-leaks-players-private-info/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20