Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.10.2019 15:14
FIFA 20 players
471V

FIFA Global Series i poważny problem z formularzem rejestracyjnym. Dane osobowe graczy na wyciągnięcie ręki!

Wczorajsza inauguracja portalu do rejestracji w FIFA Global Series nie przebiegła tak, jak życzyliby sobie tego jego twórcy oraz sami gracze.

FIFA Global Series to rozgrywki e-sportowe, które w ostatecznym rozrachunku prowadzą do FIFA eWorld Cup. Podczas wczorajszego prezentowania tego przedsięwzięcia, uruchomiono portal, który daje graczom możliwość zarejestrowania się w akcji. Niestety, całość została źle zaprojektowana i dość szybko zauważono, że formularz zgłoszeniowy podpowiada graczom dane osobowe...innych osób.

Nie wiadomo dokładnie, jakie konkretnie treści były wypełniane automatycznie, ponieważ nie widzimy całego formularza, jaki na swoim twitterowym koncie zamieścił George Hughes, zajmujący się esportową sceną FIFY.

Nie jest ważnym jednak, o jakich danych mówimy. Jakikolwiek wyciek w dzisiejszych czasach może być bardzo fatalny w skutkach, ale na szczęście EA Sports zdaje sobie sprawę z wagi problemu.

Jesteśmy świadomi potencjalnego problemu, jaki pojawił się wraz z formularzem rejestracyjnym EA Sports FIFA 20 Global Series, który został uruchomiony wcześniej tego dnia. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, dlatego też bezzwłocznie zamknęliśmy stronę. Obecnie badamy naturę problemu, będziemy Was jak najszybciej informować.

Patrząc na wszelkie doniesienia związane z nową odsłoną piłkarskiej serii, FIFA nie ma ostatnio zbyt dobrej passy/

Warto przeczytać na naszym portalu:

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20