Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2019 17:09
PS5 będzie wyposażone w asystenta AI?
2020V

PS5 będzie wyposażone w asystenta AI?

Nie mogliście przejść danej misji albo znaleźć ukryty przedmiot w danej produkcji? Asystent AI mógłby Wam pomóc, o ile poprosicie. Sony rejestruje nowy znak.

Informacja pochodzi z portalu techtastic.nl, który w swoim newsie twierdzi, że firma Sony zarejestrowała patent dotyczący sztucznej inteligencji "Playstation Assist" dla nadchodzącej konsoli.

Na pewno nie raz mieliście problem z przejściem danej misji w grze - niejednokrotnie trzeba było rozwiązać zagadkę, która przerastała nasze możliwości. Co powiecie na asystenta AI, który właśnie w takich sytuacjach znajdzie dla Was rozwiązanie? Wystarczyłoby wykonać prostą kombinację przycisków na padzie i wybrać odpowiednią kwestię głosową,a po chwili na naszych ekranach pojawi się odpowiedź - dla mnie bomba, ale czy nie zaczęlibyśmy nadużywać tej funkcji? Playstation Assist miałoby dostęp do serwerów Sony, aby sprawnie wyszukać i podać nam rozwiązanie problemu.

Ze wpisu możemy dopisać, że asystent byłby dostępny również w mobilnej wersji o nazwie PS App i pozwoliłby graczom na zapoznanie się ze swoimi statystkami - ilość trofeów czy czas spędzony w danej grze.

Informacje nie zostały potwierdzone, ale Sony na pewno coś dla nas szykuje. W międzyczasie o nadchodzącej konsoli od Sony możecie jeszcze przeczytać:

Tagi: ps assist ps5 Sony

Nie przegap