Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2019 09:07
demon's souls remastered bohater
2077V

Demon's Souls Remastered podobno miało zostać już ogłoszone. Informator mówi o trwających pracach

Od pewnego czasu plotki dotyczące pojawienia się remastera uwielbianego przez wielu graczy tytułu z PS3 nie milkną. Fani nadal czekają mając nadzieję na jeszcze jedną niespodziankę na koniec obecnej generacji, tymczasem kolejny informator wspomina o ogłoszeniu Sony.

Demon's Souls zadebiutowało w 2009 roku przenosząc pojęcie „wymagającej rozgrywki” na jeszcze wyższe tory. To właśnie za sprawą brutalnych, niezwykle trudnych i wyczerpujących pojedynków z demonami, które jednak dają wiele satysfakcji, powstał gatunek, który pokochało wielu graczy. I chociaż od premiery minęło ponad 10 lat, a na horyzoncie mamy już kolejną generację, sympatycy tytułu From Software z niecierpliwością oczekują informacji o remasterze – szczególnie, że coraz to świeższe przecieki mają miejsce.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w materiałach pochodzących od byłego redaktora IGN, Colina Moriarty, ogłoszenie remastera Demon's Souls miało mieć już miejsce – redaktor spekulował iż Sony miało ogłosić pojawienie się tytuły na PlayStation 4 w trakcie niedawnego State of Play. W trakcie swojego podcastu dziennikarz sugeruje, że gracze mieli już usłyszeć dobre wiadomości dotyczące tytułu From Software, dziwiąc się, że jeszcze japońska korporacja milczy w temacie:

"W szczególności była jedna gra, remaster wychodzący na PlayStation 4, którą myślałem, że ogłoszą dzisiaj, ale tego nie zrobili. Nie wiem na co oni czekają w tym temacie. Powiedzmy, że „dusza nadal płonie pod tym znakiem”."

Moriarty podkreślił, że prace nad tytułem nadal trwają. Dla fanów wszelkich produkcji soulslike słowa redaktora, który swego czasu miał wgląd w wewnętrzne doniesienia pochodzące od Sony, są jednoznaczne – remaster powstaje, nie wiemy tylko kiedy będziemy mogli ponownie zasmakować w tej wyśmienitej rozgrywce w wersji odświeżonej.

Temat ewentualnego remastera bądź remake'u gry powraca jak bumerang – po wypowiedzi Hidetaki Miyazakiego o akceptacji wszelkich prac podjętych względem produkcji przed inne studio, wiemy również, że Bluepoint Games pracuje nad odświeżeniem kolejnej gry, a kolejni dziennikarze i informatorzy częstują nas rewelacjami w tym temacie. Sony jednak uparcie milczy, więc na wszelkie oficjalne informacje pozostaje nam tylko czekać.

O grach zmierzających na PlayStation 4 przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/demons-souls-ps4-remaster-rumours-resurface-yet-again

Tagi: Demon's Souls fromsoftware Namco Bandai Partners