Poradnik (Trophy Guide) 5# - Demon's Souls

Poradnik (Trophy Guide) 5# - Demon's Souls

Adrian Markiewicz | 06.05.2014, 23:11

W ostatniej sondzie skazaliście mnie na umieranie w Demon Souls. Do owego tytułu podchodziłem z dużą pewnością siebie. Zostało to szybko skorygowane przez brutalny świat gry oraz prawa nią rządzące. Poniżej znajdziecie zbiór wszystkiego czego sam się nauczyłem oraz jak wymasterować ten bardzo trudny, ale satysfakcjonujący tytuł!

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 9/10
Liczba trofeów offline - 38(1,5,5,27)
Liczba trofeów online - brak
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 60-80h+
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 3

Kilka porad na początek:

 • Jeżeli zaczynasz grę w Demon's Souls to koniecznie po odpaleniu gry spędź trochę czasu przy edytorze postaci i wyborze klasy jaką chcesz grać. Każda klasa ma swój styl rozgrywki oraz mocne i słabe strony.

 • Kolejną bardzo ważną rzeczą jest byś przeszedł TUTORIAL. Nie skipuj go! Pozwoli Ci on zaznajomić się z rozgrywką, mechaniką, klimatem, przeciwnikami i co najważniejsze pokaże Ci, że najmniejszy błąd kończy się śmiercią!

 • Grając w Demon's Soul oraz mając za cel platynę unikaj pośpiechu i improwizacji. Każdą potyczkę musisz przeanalizować i przygotować się do niej. Nie tyczy się to tylko bossów, ale również normalnych przeciwników, którzy paradoksalnie są w stanie napsuć więcej krwi niżli nie jeden Boss, a złwaszcza na wyższym poziomie trudności.

  Cała "zabawa" w Demon's Souls kryje się w tym, że gdy dotrzesz do Bossa i zaliczysz zgon, wszyscy przeciwnicy na drodze do owego "przyjemniaczka" jak i w całej lokacji się odradzają, co zmusza Cię do ponownego pokonywania stworów, których z czasem szczerze i od serca znienawidzisz. Nawet jeżeli Twoja postać jest mocna, odradzam Ci byś po zgonie na konkretnym Bossie, szarżował z powrotem i omijał potwory jak tylko się da. Z autopsji wiem, że coś takiego często i gęsto kończy się kolejnym zgonem oraz zrujnowaniem Tendency.

 • W grze grając online, gracze mogą zostawiać sobie wiadomości różnorakiej treści. Jeżeli jesteś pierwszy raz w danej lokacji to warto czytać tak na dobrą sprawę wszystko co tylko możesz, ponieważ często krótkie wiadomości moga uratować Ci życie lub doprowadzić do jakiegoś skarbu!

 • W Demon's Souls jest łącznie 5 lokacji. Każda z nich ma swoich charakterystycznych i odmiennych przeciwników jak i bossów. Każda lokacja podzielona jest na małe "sektory" przez mgłę (Fog). Podział lokacji na konkretne sektory będziemy oznaczać w ten sposób: 1-1 lub 4-3 gdzie pierwszy numer to lokacji a drugi to sektor czyli 1-1 to Boletaria Palace sektor 1 itp.

 • W owym tytule jest duża różnorodność przeciwników. Każdy z nich wymaga innego podejćia i taktyki a czasem nawet odpowiedniego uzbrojenia. By dawać sobie radę w świecie DS musisz nauczyć się taktyk na każdego z nich. Trening i bolesne porażki czynią mistrzem!

 • W grze bardzo ważne jest zbieractwo. Nie ma tutaj systemu sprzedaży niechcianych przedmiotów. Wszystko co znajdziesz,a nie jest Ci to potrzebne możesz przechować w swoistym banku itemów. Od broni, poprzez zioła, strzały, enchanty do broni, a na duszach kończąc. Dosłownie NICZEGO nie wyrzucaj! Wiele rzeczy przyda się w późniejszym czasie, jak również w uzyskaniu platyny!

 • W grze obecny jest jeszcze jeden bardzo ważny mechanizm, a mianowicie Tendency. Ma on znaczący wpływ na rozgrywkę ponieważ w zależności od tego, czy mamy Pure White czy Pure Black World/Character Tendency to mamy dostęp do unikalnych eventów czy miejsc! Więcej o tym znajdziesz w tym miejscu!

 • Ważnym elementem rozgrywki jest również podział naszego "życia". Jeżeli zaliczysz zgon gdziekolwiek, będziesz zmuszony grać w tzw. "Soul Form" gdzie Twoje życie i mana jest dość poważnie ograniczone. By powrócić do "Body Form", możesz albo zabić Bossa lub użyć Stone of Ephemeral Eyes

Demon's Souls AchievementsThe world will be cleansed

Tendency- W świecie Demon's Souls funkcjonuje mechanizm tendencji(Tendency). Czynnik ten jest wyznacznikiem naszych działań w konkretnej lokacji jak również naszego bohatera. Dodatkowo są dwa różne typy Tendency. Character Tendency(CT) oraz World Tendency(WT), które odpowiednio tyczą się postaci oraz świata. Zarówno CT jak i WT mają 4 poziomy, gdzie każda pozytywna lub negatywna "akcja" przybliża nas w kierunku jednego lub drugiego wyznacznika o 1 stopień. Poziom +/- 4 to Pure White/ Pure Black, a poziom 0 to poziom neutralny.

W Character Tendency są dwie ścieżki, którymi można iść:


- Pure White Character Tendency(PWCT)- By zdobywać "punkty" w tym kierunku możesz :

 • Będąc online pokonywać najeżdżające Cię Black Phantoms np. podczas walki z Old Monkiem.
 • Pokonanie konkretnych NPC Black Phantoms, które pojawiają się tylko gdy masz PBWT:

  1-1 Black Phantom of Executioner Miralda(+1)
  2-2 Black Phantom of Scirvir the Wanderer(+1)
  3-1 Black Phantom of Lord Rydell(+1)
  4-1 Black Phantom of Satsuki(+1)
  5-2 Black Phantom of Selen Vinland(+1)

- Pure Black Character Tendency(PBCT)- By zdobywać "punkty" w tym kierunku możesz:

 • Najechać świat innego gracza jako Black Phantom i zabić go.
 • Zabić konkretnych bezbronnych NPC-ów.
  (Nie odbije się to szczególnie na grze)

  1-1, 1-2, 1-3 Dregling Merchant(-2)
  2-1, 2-2 Filthy Man(-3)
  3-1, Once Royal Mistress(-3)
  4-1, 4-2 Graverobber Blige(-2)
  5-1, 5-2 Filthy Woman(-1)
  W Nexus zabij Blue Phantom Crestfall Warrior(-2)
  W Nexus zabij Acolyte of God(-2) oraz Worshipper of God(-3)
  W Nexus zabij Freke's Apprentice(-2)
 • Zabicie 3 szczególnych NPC-ów.
  Zmieni to także WT w kierunku PBWT

  2-2 Body Form Scirvir the Wanderer(Pojawia się tylko, gdy masz PWWT)
  3-1 Blue Phantom Lord Rydell
  5-2 Body Form Selen Vinland(Wymagane PWWT)

Powyższe sposoby są podstawowymi, które służą zmianie CT.

World Tendency działa na podobnych zasadach jak CT, lecz jest niezależnym mechanizmem. Jedno nie ma wpływu na drugie. Tutaj wszystko opiera się, głównie o Twoje zgony oraz zabicia poszczególnych bossów czy NPC-ów. Tutaj również są dwa typy czyli PWWT oraz PBWT.

Pure White World Tendency(PWWT)- By zdobyć "punkty" w kierunku PWWT możesz:

 • Zabić bossa będąc w Soul Form.(+1)
 • Zabić Czerwonego lub Niebieskiego smoka.(Każdy +1)
 • Znaleźć i zabić jednego z pięcu Black Phantom NPC
  (obecne tylko w PBWT)a są nimi:
  Executioner Miralda, Scirvir the Wanderer, Lord Rydell, Satsuki oraz Selen Vinland. (Wszyscy +3)
 • Pokonać Primeval Demon (+3)
 • Zabić najeżdżającego Cię Black Phantom'a(+1)

Pure Black World Tendency(PBWT)- Aby tutaj popchnąć Tendency do przodu możesz:

 • Zginąć poza nexusem będąc w Body Form
 • Zabić Old King Dorana
 • Zabić jednego z pięciu NPC-ów w ich Body Form

  1-1 Body Form of Executioner Miralda(-3)
  2-2 Body Form of Scirvir the Wanderer(-3)
  3-1 Blue Phantom of Lord Rydell(-3)
  4-1 Body Form of Satsuki(-3)
  5-2 Body Form of Selen Vinland(-3)

"The true Demon's Souls starts here"

World Uniter- Wymaga ukończenia gry, czyli przebicie się przez wszystkich Bossów w każdej krainie i rozprawienia się z ostatnim Bossem "The Old One". Po uporaniu się z nim, opuść poziom nie zabijając Black Maiden. W ten sposób wybierzesz "dobre" zakończenie.

Analogicznie "złe" zakończenie odpalisz zabijając Czarną Damę. Uzyskasz w ten sposób jej duszę wartą 200k!

Sage's Trophy- Musisz nauczyć się wszystkich czarów dostępnych w grze.

Aby móc uczyć się czarów bazowych jak i zaawansowanych musisz zrobić kilka rzeczy.
Przede wszystkim Twoje statystyki, a konkretnie Inteligence oraz Magic muszą być powyżej 10 pkt. Inaczej nie będziesz miał dostepu nawet do bazowych czarów.

Następnie musisz uwolnić dwóch NPC-ów. Sage Freke oraz Yuria the Witch. Musisz uwolnić ich obu, aby uczyć się zaawansowanych czarów.

Yuria znajduje się w 1-3(Boletaria Palace), gdzie strzeże ją Fat Official.
Gdy pokonasz Tower Knight'a staniesz przez wielkimi wrotami. Aby przez nie przejść musisz pokonać w innej lokacji wszystkich Bossów łącznie z ostatnim.
Po przejściu przez nie dotrzesz do placu z wozami. Po prawej stronie będzie zamknięta krata. Za nią jest Yuria. By zdobyć klucze brnij wgłąb lokacji i zabij dwóch obecnych Fat Officials i zdobądź Iron Ring of Keys oraz czapkę tłuściocha (Official's Hat).

Mając klucze cofnij się do 1-2 czyli miejsca pokonania Tower Knighta.
W miejscu wejścia na arenę walki z Bossem będą zamnknięte drzwi po prawej stronie (patrząc w kierunku muru ze smokiem). Otwórz je i zejdź do lochów. Zabij kolejnego Fat Official'a i zbierz Blood Key. W lochach siedzi również Bior of the Twin Fangs. Uwolnij go, a będzie Ci pomocny później.

Gdy już masz Blood Key udaj się do zamkniętej kraty w 1-3. W wieży możesz albo wbić się na "Jana" i zabić strzegącego Yurię Fat Officiala, albo wczesniej założyć czapkę (Official's Hat). To pozwoli zajść grubasa od tyłu i wbić mu kosę w plecy. Po zabiciu go zdejmij czapkę ZANIM porozmawiasz z Yurią!

Sage znajduje się w 3-1(Tower of Latria). Klucz do jego celi znajduje się na prawym balkonie kościoła, w którym musisz zmierzyć się z Fool's Idol. Patrząc na wprost kośioła wejdź do wieży po prawej i idź schodami w górę, by dotrzeć do balkonu.
Tam czeka na Ciebie NPC Kłamca(The Liar). Zabij go, co umożliwi Ci później pokonanie Bossa Fools Idol . Za Kłamcą są klucze do celi Sage'a.

Ostatni etap to kupienie wszystkich czarów u Sage'a i Yurii. Poniżej znajdziesz czary jakie oferuje każdy z nich i potrzebne "Dusze" by sie ich nauczyć.

Yuria the Witch:

 • Firestorm: Dragon Demon’s Soul (Dragon God)
 • Soul Thirst: Yellow Demon’s Soul (Old Monk)
 • Ignite: Hard Demon’s Soul (Armor Spider)
 • Relief: Pureblood Demon’s Soul (Maiden Astraea)
 • Cursed Weapon: Silver Demon’s Soul (Penetrator)
 • Soulsucker: Maiden In Black Demon’s Soul (wybierz dobre zakończenie gry)

Sage Freke:

Podstawowe czary również są potrzebne do "aczika". Uczy ich pomocnik Sage'a:

 • Demon’s Prank: 500 dusz
 • Water Veil: 500 dusz
 • Protection: 5000 dusz
 • Flame Toss: 1000 dusz
 • Cloak: 500 dusz
 • Soul Arrow: 1000 dusz
 • Enchant Weapon: 5000 dusz

Saint's Trophy- By zdobyć achievement musisz uwolnić NPC-a, który zwie się Saint Urbain. Znajdziesz go w 4-2(Shrine of Storms).


W miejscu, gdzie spotkasz pierwszego Żniwiarza (wygląda jak śmierć z kosą) wejdź pod platformę na, której stał przeciwnik.
Tam czeka Patches, który "zachęci Cię" do zejścia na sam dół wielkiego dołu.

Na dole znajdziesz Urbaina. By wydostać się z miejscówki musisz pokonać Black Phantoma. Najlepiej przy pomocy łuku i dobrych strzał
(Holy lub Fire arrows). Po rozprawieniu się z oponentem pogadaj z Urbainem i wróć do Nexusa.

Saint Urbain nauczy się "cudów" (Miracles). Poniżej lista wszystkich, których uczy kapłan, jego pomocnik oraz cena i wymagane Demon's Souls

Jego pomocnik nauczy się podstawowych mircales

 • Heal: 5000 dusz
 • Antidote: 3000 dusz
 • Hidden Soul: 3000 dusz
 • Evacuation: 20000 dusz

By zdobyć Colorless Demon's Soul musisz znaleźć i zabić Primeval Demon. Te maszkary możesz znaleźć w każdej lokacji jeżeli masz BWT albo PBWT.

Potwory te są generalnie bezbronne i łatwo je zabić. Pamiętaj, by nie stać obok ich pysków gdyż wtedy zadają obrażenia.
Lokalizaję tych demonów znajdziesz Tutaj!

Rogue's Trophy- Aby wbić to trofeum musisz znaleźć wszystkie pierścienie w grze. Jest tego sporo więc radze sobie wydrukować poniższą listę i wykreślać znalezione ponieważ ułatwi i przyspieszy to szukanie brakujących!

 • Clever Rat's Ring: To świecidełko jest w 3-1. Po dezaktywacji pułapki znajdziesz je w ciele trupa.
 • Cling Ring: W 1-1 gdy wjedziesz na blanki i zejdziesz wieżą w dół to otworzysz skrót. W przejściu znajdziesz pierścień.
 • Ring of Gash Resistance: Jak w 4-2 uratujesz Saint Urbaina Patches nagrodzi Cię tym pierścieniem.
 • Eternal Warrior's Ring: Zabij Old Kinga Dorana w 1-1 a ring wpadnie.
 • Foe's Ring: Dostaniesz go za wykonanie zadania u Mephistophelesa. Jak i co zrobić w tym miejscu. PBCT.
 • Fragrant Ring: Znajdziesz na bagnach w 3-2. Możesz też kupić u Patchesa za 30k dusz. Dodatkowo możesz wymienić u Sparkly the Crow za Brass Telescope. Owy "ptaszek" znajduje się w 4-1.
 • Dull Rat's Ring: Wpadnie jako nagroda za uratowanie Rydella. Jak to zrobić znajdziesz tutaj!
 • Friend's Ring: Pogadaj z The Monumental jeżeli masz PWCT, by otrzymać pierścień.
 • Graverobber's Ring: Znajdziesz go w 4-1 na drewnianych belkach, zaraz przed bossem Adjudicator.
 • Master's Ring: To świecidełko znajdziesz w 2-3 w stercie desek. Możesz także zabić Executioner Miralda, ale tylko jeśli masz WWT.
 • Ring of Disease Resistance: Znajdziesz owy ring w 2-2 niedaleko jaskini Scirvir.
  Możesz też, dopaść jeden w 3-2 tam, gdzie również znajdziesz Primeval Demon.

 • Regenerator's Ring: Przed Bossem Adjudicator w 4-1, wejdź na ścieżkę po lewej stronie. Na samym końcu znajdziesz ring. Znajdziesz go również na bagnach w 5-2. Możesz też wymienić u Sparkly the Crow w 4-1 za Jade Hair Ornament.
 • Ring of Devout Prayer: Dostaniesz go jako nagrodę za quest od Selen Vinland w 5-2 mając PWWT. Możesz również zabić Saint Urbaina, by zdobyć ring.
  Sparkly the Crow wymieni Large Sword of Moonlight na owe świecidełko!

 • Cat's Ring: Znajdziesz go w 5-2 na lewo od pierwszej "bramy" z mgły. Chroni go Black Phantom.
  Możesz też kupić u Patchesa za 40 tysięcy dusz.

 • Ring of Flame Resistance: Ten pierścień znajdzieśz w 1-1 dosłownie w legowisku dwóch smoków.
  Możesz także otrzymać go za wykonanie "misji" u Patchesa the Hyena.

 • Ring of Great Strength: Znajdziesz go pod legowiskiem smoków w 1-1.
  Rówież Bior of the Twin Fangs "dropnie" jeden, gdy zginie.

 • Ring of Herculean Strength: W 1-1 w pierwszej wieży rozwal 2 łańcuchy na balkonie. Zbierz z ciał Jade Hair Ornament i ring. Wymienisz Jade Hair Ornament u Thomasa.
  Thomas to Twój "skrzynkowy".
 • Ring of Magical Dullness: Znajdziesz go w 5-1 na jednej z drewnianych platform.
  Sparkly the Crow wymieni Phosphorescent Pole weapon na owy ring.

 • Ring of Magical Nature: Idź do 1-3. Znajdziesz go w wieży gdzie przetrzymywana jest Yuria!
 • Ring of Avarice: Handlarz The Once Royal Mistress w 3-1 sprzeda Ci go za 50k dusz.
  Znajdziesz go też na najniższym poziomie drugiej wieży w 3-2 po rozwaleniu łańcuchów w 2 pozostałych wieżach!

 • Ring of Magical Sharpness: Ten jest w 3-1 w celi z 4 żelaznymi damami.
 • Thief's Ring: Najszybciej zdobędziesz go wskakując na platformę, na której stoi Ostrava w 1-2. Przeskocz przez murek. Ring znajduje się w prawym rogu podestu.
  W 5-2 znajdziesz go w trupie jakiegoś nieszczęśnika!

 • Ring of Poison Resistance: Ten ring znajdziesz w 1-1 u Executioner Miralda na schodach.
  Możesz także znaleźć na dnie szybu z lawą, który zostaje zalany wodą w 2-1 w drodze do
  Armor Spidera.
 • Ring of Sincere Prayer: Jak pokonasz Maiden Astrea i dotkniesz jej archstona - ring wpadnie!
 • Ring of the Accursed: Znajdziesz w wieży w której zamknięta jest Yuria.
  Możesz też zabić Mephistophelesa, by zdobyć owe świecidełko.

 • Ronin's Ring: Ten ring znajdziesz w 4-2 w pomieszczeniue z latającymi białymi orbami zaraz przed zmierzeniem się z Bossem Old Hero.

Soldier's Trophy- Kolejny ze zbierackich "aczików". Musisz zebrać poniższą, dosyć opasłą listę broni jak również wytowrzyć u kowala Eda przy pomocy konkretnych broni i duszy Demonów.

Lista broni, które musisz znaleźć i nie wymagają dusz Demonów:

 • Baby's Nail: To cacko wpadnie Ci w ręce, gdy będziesz w 3-1 i zabijesz Bossa Fool's Idol. Zbierz broń, która jest za ołtarzem zanim rozprawisz się z Bossem.
 • Blind:W 5-2 mając PBWT zabij Black Phantom Selen Vinland,
  a otrzymasz ową broń.
 • Geri's Stiletto: Gdy uwolnisz Sage Freke ten nagrodzi Cię nowym uzbrojeniem.
 • Bramd: Mając PWWT zabij w 5-3 Black Phantom Garl Vinland,
  a dana broń wpadnie!
 • Large Sword of Moonlight: Wielkie żelastwo znajdziesz w 5-2 wiszące nad gniazdem ślimaków, zaraz za pierwszą bramą z mgły. Dobrym sposobem jest strącanie ślimaków ze ścian przy pomocy łuku. Oczyść drogę ze ślimaków, a także dwóch Giant Depraved Ones oraz Depraved Shaman.
 • Dark Silver Shield: Wypada, gdy zabijesz obrońce Bossa Maiden Astrea. Najpierw zabij Bossa, a potem rozpraw się z bodyguardem!
 • Talisman of Beasts: Jest to nagroda za jeden z questów u Mephistophelesa(PBCT).
  Możesz też zabić Black Phantom Scivir w 2-2, ale musisz mieć PBWT.
 • Demonbrandt: Gdy staniesz w szranki z Old Kingiem Doranem w 1-1, w pewnym momencie przerwie on walkę i nagrodzi Cię nową bronią!
 • Adjudicator's Shield: Znajdziesz ją w 4-2 strzeżoną przez
  Dual-Katana Black Skeleton.
 • Dragon Bone Smasher: Gdy wchodzac na arenę z Bossem Dragon God, po lewej stronie znajdziesz wielki miecz. Mając PWWT wydobędziesz go!
 • Epee Rapier: Rapier znajdzuje się w 3-2 na dnie środkowej wieży, w której rozwalasz łańcuchy podtrzymujące jakąś maszkarę!
  Zabijając Mephisophelesa również zdobędziesz tą broń!
 • Hands of God: Te znajdziesz w 2-2. Idąc w kierunku Bossa Flamelurker, cofnij się i idź w głąb tunelu. Na końcu znajdziesz "Ręce Boga"
 • Hiltless: Mając PBWT zabij w 4-1 Black Phantom Satsuki,
  a miecz wpadnie Ci w ręce!
 • Istarelle: Jeżeli masz PWWT w 5-1 to udaj się do miejsca,
  w którym pierwszy raz walczysz z z Giant Depraved One. Po lewej będzie drabina! Wejdź po niej na skalną półkę.
  Tam znajdziesz broń!
 • Kris Blade: Znajdzies to w 2-1 na drewnianym rusztowaniu obok windy do Bossa Armor Spider.
 • Storm Ruler: Gdy pokonasz Storm King w 4-3, miecz znajdziesz na samych końcu małego skalnego fiordu.
  Skryty jest za wielkimi kamiennymi płytami!
 • Large Brushwood Shield: jeżeli masz PWWT albo PBWT to tarczę możesz odnaleźć w 1-1, a konkretnie w Miralda's Tower. Możesz również zebrać ją z ciała Biora of the Twin Fangs.
 • Magic Sword 'Makoto': Jeżeli masz PWWT to owy miecz znajdziesz w 4-2 w miejscu, w którym Patches "pomaga" Ci wejść na dno pułapki!
 • White Bow: Na początku 1-4 zmierzysz się z 3 Black Phantomami. Zabij ich mając na sobie Thief's Ring. Wtedy broń wpadnie!
  Możesz również wymienić u Sparkly the Crow za Pure Moonlightstone.
 • Penetrating Sword: Na starcie 1-4 na Twej drodze stanie 3 Black Phantomów. Zabij ich używając łuku.
  Jeden z nich ma "Miecz Penetracji!",
 • Phosphorescent Pole: Zabij Black Phantom Rydell'a w 3-1 mając PBWT a zdobędziesz ową broń.
 • Rune Shield: Jeżeli uratowałeś Ostravę w każdym z poziomów w Boletaria Palace, jego Black Phantom "dropnie" tą tarczę.
  Możesz też udać się do 3-2 a konkretnie do środkowej wieży. Idź w góre schodów a na szczycie rozwal urny. Zobaczysz bardzo wąską ścieżkę. Pójdź nią bardzo ostrożnie i powoli.
  Po chwili będziesz mógl zeskoczyć w dół.
  Zrób to BARDZO POWOLI! Tarcza czeka na małej półce skalnej!
 • Rune Sword: Miecz zdobędziesz dokładnie tak jak Rune Shield. Uratujesz Ostravę i pokonasz jego Black Phantoma albo znajdziesz go w 3-2.
 • Soulbrandt: Zdobędziesz go pokonując "The Old One". Miecz będzie wbity w ziemię!
 • Tower Shield: Znajdziesz w dwóch miejscach. Gdy ratujesz Bior of the Twin Fangs w lochach 1-2 to w jednej z cel znajdziesz tą tarczę!
  Drugą lokacją jest 1-4 gdzie walczysz z 3 Black Phantomami naraz. Jeden z nich ma Tower Shield. Zabij i zbierz łup!

Specjalne bronie, które wymagają wytworzenia u kowala Eda używając konkretnych broni i Demon's Souls. By móc tworzyć zaawansowane bronie u Eda w 2-1, musisz przynieść mu Red Hot Demon's Soul (Flamelurker). Odblokuje to w ten sposób dostęp do zupełnie nowych craftowanych broni.

 • Blueblood Sword: Musisz mieć Broken Sword oraz Pureblood Demon's Soul (Maiden Astraea)
 • Dozer Axe: Musisz mieć Axe+6 i Grey Demon's Soul (Vanguard)
 • Insanity Catalyst: Znajdź Wooden Catalyst albo Silver Catalyst i zmiksuj to z Yellow Demon's Soul (Old Monk) u kowala Eda
 • Large Sword of Searching:Musisz mieć Curved Sword+8 i Hero Demon's Soul (Old Hero)
 • Lava Bow: Zwykły Bow+7 oraz Hard Demon's Soul (Armor Spider) zmieni łuk w ognistą zabawkę!
 • Meat Cleaver: Great Club i Swollen Demon's Soul (Adjudicator) a Ed stworzy świetną zabawkę!
 • Morion Blade: Ostrze Moriona otrzymasz mając Straight Sword+8 i Storm Demon's Soul (Storm King)
 • Needle of Eternal Agony: Tutaj wystarczy thrusting sword+7 oraz Mixed Demon's Soul (Maneater)
 • North Regalia: Zmiksuj u Eda Demonbrandt, Soulbrandt i False King's Soul (False King)
 • Scraping Spear: Ostatnią broń uzyskasz łącząc Spear+7 i Lead Demon's Soul (Phalanx)

False King's Trophy- Jest to ostatni i główny Boss w Boletaria Palace i znajduje się w 1-4. Do walki i pokonania Bossa możesz podejść na dwa sposoby.

Pierwszy stawia na otwarta konfrontację z królem. Nie ma znaczenia jaką klasą grasz. Boss ma kilka stałych ruchów, mniej lub bardziej groźnych.

Podstawowym jest tzw. "Sword Dash", którego przyjemniaczek używa wtedy, gdy się oddalisz od niego na znaczną odległość.

Kolejnym skillem jest fala uderzeniowa, którą Boss tworzy wbijając miecz w ziemię lub wysyła wprost na Ciebie krótkim machnięciem żelastwa.

Cała zabawa polega na tym by, trzymać cały czas dystans i zmuszać False Kinga do robienia "Sword Dash". Gdy Boss na Ciebie "leci" wyczuj dobrze moment i przeturlaj się w bok. Wtedy masz kilka sekund na 3-4 sztychy swoją kosą w plecy Bossa. Zadaj obrażenia, po czym biegiem oddal się od pozycji przeciwnika. I tak powtórz do momentu, aż Boss będzie gryzł trawę!

Drugi sposób jest czasochłonny i nie zawsze wychodzi. Polega na tym byś zaopatrzył się w jak najlepszy łuk. Przynajmniej Bow/Longbow +5 a najlepiej Lava Bow oraz jakieś 200-300 strzał.Gdy przejdziesz przez mgłę na arenę z Bossem, nie ruszaj się. Spokojnie wyciągnij łuk i mierz trochę ponad krawędź schodów. Celuj troszkę na lewo od głowy Bossa. Z każdym trafieniem Boss będzie się odrobinę cofał więc po kilkunastu strzałach musisz skorygować miejsce strzału.
Zajmuje to trochę czasu, ale nie wymaga bespośredniej walki z zakapiorem!

Storm King Trophy- Wbrew pozorom i dzikim sposobom, owego Bossa możesz załatwić przy pomocy łuku i strzał. Miejscówkę z Bossem znajdziesz w 4-3. Po wejściu na arenę najpierw wystrzelaj latających koleżków.

Następnie po zabiciu wszystkich lub większości, przyleci znacznie większa "Płaszczka". Cofnij się do skał po lewej stronie. Będzie tam wgłębienie.
W nim możesz się schować i pruć strzałami w stronię Bossa, który przelatuje raz w jedną a raz w drugą stronę. Oponent pluje fioletowymi bolcami lecz skały bez problemu Cię ochronią.

Boss jest bardzo duży więc bez problemu wpakujesz mu strzały w cielsko!

Old Monk's Trophy- Tego Bossa najlepiej robić nie będąc podłączonym do sieci. W ten sposób Mnich nie wezwie do pomocy Black Phantomów innych graczy!

Gdy zaczniesz z nim walkę będzie to typowa walka w zwarciu. Boss jest szybki więc dobre turlanie się i zasłanianie tarczą to podstawa. Mniej więcej w połowie walki, Boss zacznie używać specjalnego skilla. Objawia się żółtymi kulami nad jego głową. Wtedy muisz być gotowy albo do turlania się albo do przyjęcia potężnego ciosu na klatę.

Osobiście na Old Monka używałem jak najwolniejszej broni dwuręcznej. Zmusza to do rozmyślnego zadawania szlagów lecz powoduje, że Boss wypada z rytmu i daje nam chwile wytchnienia oraz szansę na kolejne trafienie. Wymaga to sporej ilości staminy, jak i dobrego wyczucia.

Maiden Astraea's Trophy- Kiedy przejdziesz przez bramę z mgły idź w prawą stronę. Na swojej drodze spotkasz paru zwykłych przeciwników. Dojdź do końca sklanej półki. Z tego miejsca będziesz miał świetny widok na Astreae i jej obrońcę. Użyj łuku i najlepszych strzał jakie masz.

Dama będzie się co jakiś czas leczyć, jednak jeżeli nie przerwiesz ostrzału, pokonasz ją po kilku minutach!
Jej obrońcę możesz potem wykończyć osobno, bez żadnych problemów!

Dragon God's Trophy- Jedna z przyjemniejszych walk w grze, gdyż nie wymaga prawie w ogóle walki, a jedynie włączenia 2 mechanizów i paru szlagów w końcówce.

Gdy wejdziesz na arenę skryj się po lewej stronie za kolumną. Boss uderzy łapą. Po prawej zobaczysz blokujące Ci drogę kawałki gruzu. Możesz albo rozwalić je magią albo normalnymi atakami.

Świetnym patentem jest to, aby wbiec blisko sterty gruzu i migiem lecieć
z powrotem. Spowoduje to, że Boss uderzy z "łapy" i sam rozwali blokadę otwierając Ci dalszą drogę.

Możesz też rozwalać ręcznie gruzy i chować się za filarami, lecz to nie zawsze się udaje, ponieważ detekcja kolizji i uderzeń Smoka pozostawia w tym miejscu wiele do życzenia.

Gdy uda Ci się przebyć pierwszy kawałek drogi, dotrzesz do wielkego mechanizmu z harpunem. Aktywuj go. Zranisz w ten sposób Bossa, a ten otworzy Ci dalszą drogę.

Zejdź po schodach na dół i ukryj się za trzecim filarem od prawej. Tutaj musisz być szybki. Na dalszej drodze będziesz miał 3 miejsca z gruzem. Pierwsze rozwalisz bez problemu. Jednak drugie i ostatnie sprawiają problem.

Boss zionie ogniem jak tylko przejdziesz ostatni filar. Pluje ogniem cyklicznie, czyli raz zaczyna od prawej, a raz od lewej. Biegnij do drugich gruzów rozwal je i szybko wróć, by schować się za filarem. Potem najszybciej jak potrafisz wbij się na ostatnią blokadę. zadaj parę sztychów, najlepiej 2 i uciekaj za filar.

Obserwuj oczy Bossa bo one są wyznacznikiem kiedy będzie pluł żarem. Gdy są żółte to gad tylko obserwuje, gdy zmienią się na czerwone ma zamiar siać pożogę.

Rozhuśtaj Bossa, czyli wybiegnij za filaru obserwując jego oczy i spraw by zionął ogniem z prawej strony. Ty schowaj się standardowo za 3 filarem od prawej (licząc od schodów). Powtórz to, by splunął ogniem po lewej stronie. Wtedy rzuć się do szarży przed siebie i spirntuj po schodach w kierunku drugiego harpunu.

Gdy uda Ci się odpalić drugi harpun, potem to już czysta formalność. Zejdź schodami do miejsca w, którym leży Boss i dobij go przy użyciu łuku.

Old King's Trophy- Ten przeciwnik nie jest typowym Bossem,
a raczej sub-bossem. By do niego dotrzeć musisz albo uratować Ostravę w każdej miejscówce w Boletaria Palace albo po prostu zabić go przy dowolnej okazji. Oba sposoby dadzą Ci Mausoleum Key

Gdy masz klucz udaj się w stronę drugiej wieży w 1-1. Na murach napotkasz Red Eye Knighta. Jak go przejść znajdziesz tutaj. Po pokonaniu "czerwonego", i otawarciu drzwi mausoleum zobaczysz Old Kinga.

Najlepszą metodą jest strzał z łuku i ucieczka (tzw. Baiting czyli wywabianie). Boss będzie za Tobą biegł. Cofnij się, aż do poprzednich murów z katapultą. Doran wbiegnie przez wejście na wysokości katapulty i zacznie się cofać. W tym momencie musisz wbiec przed niego i zadawać mu szlagi od przodu. Każdy taki szlag będzie powodował, że Doran będzie się chwiał i cofał. Nie zrobi Ci krzywdy i nie będzie atakował.

Zepchnij Old Kinga poza katapultę i bij tak długo, aż sam nie przerwie walki i da Ci nagrodę. Po tym dalej racz go szlagami, aż nie padnie.Czasem Doran będzie chciał obejść katapultę. Wtedy zwyczajnie zagrodź mu drogę z drugiej strony!

Flying Dragon's Trophy- Ten "Ptaszek" tak samo jak King Doran jest sub-Bossem. Spotkasz go w 1-4. Najpierwsz będzie siedział na murze i pluł ogniem na blanki, którymi musisz przejść.

Zabierz ze sobą około 300-400 strzał. Gdy smok siądzie na murze zacznij ostrzał z wejścia na blanki (ze schodów). Gdy zbijesz HP gada do połowy ten odleci do drugiej miejscówki, a mianowicie siądzie nad schodami i będzie pluł ogniem przez całą ich długość.

Możesz albo strzelać z początku schodów jednak będziesz zadawał bardzo małe obrażenia lub wyczekać moment kiedy Smok zacznie zionąć ogniem. Wtedy sprintem biegnij prawą stroną aż do samego wejścia wielkiej katedry. Stań pod Bossem i namierz go auto-lockiem(L3). Z tego miejsca bez problemu wykończysz go strzałami.

Trophy of Hardness- Musisz ulepszyć broń używając Hardstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Short Sword, Long Sword, Halberd, Mirdan Hammer, Buckler.

Dowolne z nich ulepsz do 10 poziomu. Nie ma żadnego prefixu.

Kamienie Hardstone jakie musisz zebrać aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Hardstone: Filthy Man Vendor (2-1 500 dusz)
 • Large Shard of Hardstone: Filthy Man Vendor (2-2 1500 dusz)
 • Chunk of Hardstone: Crystal Lizards (1-2, 1-3, 1-4, 2-2), Scale Miners (2-1, 2-2)
 • Pure Hardstone: Crystal Lizards (1-3, 1-4, 2-1, 2-2), Skarb (2-2)

Trophy of Sharpness- Musisz ulepszyć broń używając Sharpstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Dagger, Scimitar, Mail Breaker, Rapier, Short Spear.

Dowolne z nich ulepsz do poziomu 10. Broń nie ma żadnego prefixu.

Kamienie Sharpstone jakie musisz zebrać aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Sharpstone: Filthy Man Vendor (2-1, 500 za dusz)
 • Large Shard of Sharpstone: Filthy Man Vendor (2-2 za 1500 dusz)
 • Chunk of Sharpstone: Crystal Lizards (1-2, 1-3, 1-4, 2-2, 2-3), Scale Miners (2-2 rare), skarb (2-2)
 • Pure Sharpstone: Crystal Lizards (1-4, 2-1, 2-2), skarb (2-2)

Trophy of Distinction- Musisz ulepszyć broń używając Clearstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Dagger, Short Sword, Long Sword, Mace, Morning Star.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Quality".

Kamienie Clearstone jakie musisz zebrać aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Clearstone: Imperial Spy (1-3), Crystal Lizards (2-1, 2-2, 2-3), Filthy Man Vendor (2-2 za 1500 dusz)
 • Chunk of Clearstone: Imperial Spy (1-3), Crystal Lizards (2-2, 2-3), Skarb(2-2, 2-3)
 • Pure Clearstone: Nagroda za uratowanie Ostravy 1-3, Crystal Lizards (2-3)

Master Basher's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Greystone.

Bronie, które możesz ulepszać: Short Sword, Long Sword, Battle Axe, Great Axe, Halberd.

Dowolne z nich ulepsz do +6. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Crushing".

Kamienie Greystone jakie musisz zebrać aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Greystone :Scale Miners (2-1, 2-2), Rock Worms (2-2)
 • Chunk of Greystone: Rock Worms (2-2), skarb (2-2)
 • Pure Greystone: Rock Worms (2-2), Nagroda za pokazanie Scirvir broni Dragon Bone Smasher gdy masz PWWT w 2-2.

Master Slasher's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Bladestone.

Bronie, które możesz ulepszać: Flamberge, Scimitar, Falchion, Kilij, Uchigatana, Estoc.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Sharp".

Kamienie Bladestone jakie musisz zebrać aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Bladestone: Silver Skeletons (4-1, 4-2, 4-3)
 • Chunk of Bladestone: Silver Skeletons (4-1, 4-2), Dual Katana Black Skeletons (4-1, 4-2), Golden Skeletons (4-2), Black Phantom Dual Katana Black Skeletons (4-2 PBWT), Black Phantom Gold Skeletons (4-2 PBWT)
 • Pure Bladestone: Dual Katana Black Skeletons (4-2), Black Phantom Dual Katana Black Skeletons (4-2 PBWT)

Master Bowman's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Spiderstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Short Bow, Long Bow, Compound Short Bow, Compound Long Bow.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Sticky".

Kamienie Spiderstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Spiderstone: Crystal Lizards (2-1), Scale Miners (2-1, 2-2)
 • Chunk of Spiderstone: Crystal Lizards (2-1), Scale Miners (2-2), Skarb (2-1)
 • Pure Spiderstone: Crystal Lizards (2-1 rare)

Poison Master's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Mercurystone.

Bronie, które możesz ulepszać: Dagger, Broad Sword, Scimitar, Falchion, Kilik, Mail Breaker, Rapier.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Mercury".

Kamienie Mercurystone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Mercurystone: Więźniowie w (3-1), Man Centipede (3-2, 3-3)
 • Chunk of Mercurystone: Man Centipede (3-2, 3-3), skarb (3-1)
 • Pure Mercurystone: Man Centipede (3-2), skarb (5-3)

Flame Master's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Dragonstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Short Sword, Long Sword, Claymore, Great Sword.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Dragon".

Kamienie Dragonstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Dragonstone: Filthy Man Vendor (2-2 za 3k dusz), Bear Bugs (2-2), skarb (2-1, 2-2)
 • Chunk of Dragonstone: Bear Bugs (2-2), NPC Black Phantoms (2-2), skarb (2-2)
 • Pure Dragonstone: Large Bear Bug (2-2 ), skarb (2-2)

Blood Master's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Suckerstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Broad Sword, Flamberge, Shotel, Scimitar, Uchigatana.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Tearing".

Kamienie Suckerstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Suckerstone: Phosphorescent Slug w (4-2, 5-2), skarb w (5-1)
 • Chunk of Suckerstone: Phosphorescent Slug (4-2, 5-2), skarb w (5-2)
 • Pure Suckerstone: Phosphorescent Slug (4-2, 5-2), skarb w (5-2, 5-3)

Life Master's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Marrowstone.

Bronie, które możesz upgradować: Dagger, Mail Braker, Secret Dagger, Paring Dagger, Rapier.

Dowolne z nich ulepsz do +3. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie "Fatal".

Kamienie Marrowstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Chunk of Marrowstone: Giant Tick w (5-1), Komary w (5-2)
 • Shard of Marrowstone: Giant Tick w (5-1), Komary w (5-2)
 • Pure Marrowstone: Giant Tick w (5-1), skarb w (5-3)

Moonlight's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Moonlighstones.

Bronie, które możesz ulepszać: Great Sword, Battle Axe, Halberd, Mirdan Hammer.

Dowolne z nich ulepsz do +6. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Moon".

Kamienie Fainstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Moonlightstone: Once Royal Mistress (3-1 za 3k dusz), Crystal Lizards (3-1), Skarb (3-2)
 • Chunk of Moonlightstone: Crystal Lizards (3-2, 3-3), Skarb (3-2)
 • Pure Moonlightstone: Crystal Lizards (3-2, 3-3)

Darkmoon's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Darkmoonstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Falchion, Kilij, Uchigatana, Mail Breaker, Rapier, Estoc.

Dowolne z nich ulepsz do +6. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Crescent".

Kamienie Darkmoonstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Darkmoonstone: Graverobber Blige (4-2 za 3k dusz), Reaper (4-2), Crystal Lizards (4-1)
 • Chunk of Darkmoonstone: Reaper (4-2), Crystal Lizards (4-2, 4-3)
 • Pure Darkmoonstone: Crystal Lizards (4-2, 4-3)

Congratulant's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Fainstone.

Bronie, które możesz upgradować: Great Sword, Battle Axe, Guillotine Axe, Halberd, Mirdan Hammer.

Dowolne z nich ulepsz do +6. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie "Blessed".

Kamienie Fainstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Chunk of Faintstone: Crystal Lizards w (5-2, 5-3), Depraved One Shaman (5-2), Skarb (5-1, 5-2)
 • Shard of Faintstone: Filthy Woman (5-2 za 10k dusz), Crystal Lizards (5-1), Depraved One Shaman (5-2), Skarb w (5-2)
 • Pure Faintstone: Crystal Lizards w (5-2, 5-3). Jeżeli Twój FAITH jest na poziomie 20+ porozmawiaj z pomocnicą Saint Urbain'a.

Shade Master's Trophy- Musisz ulepszyć broń używając Cloudstone.

Bronie, które możesz ulepszać: Soldier’s Shield, Heater Shield, Buckler, Purple Flame Shield.

Dowolne z nich ulepsz do +6. Następnie będziesz miał dla tej broni dostępną drogę o prefixie/nazwie "Dark".

Kamienie Cloudstone jakie musisz zebrać, aby ulepszyć broń do ostatniego poziomu oraz gdzie i z kogo je zdobyć:

 • Shard of Cloudstone: Graverobber Blige (4-2 za 3k dusz), Storm Beast (4-1, 4-2)
 • Chunk of Cloudstone: Storm Beast (4-1, 4-2), Skarb (4-3)
 • Pure Cloudstone: Storm Beast (4-1),

Phalanx's Trophy- Pierwszy Boss z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć. Zanim wejdziesz na miejscówkę upewnij się, że masz jakieś Fire Bombs. Przyspieszą rozprawienie się z przeciwnikiem.

Cały Boss dosłownie składa się z kilkudziesięciu mniejszych phalanxów. Każdego zachodź od tyłu by zadawać jak największe obrażenia. Dodatkowo rzucaj Fire Bombs w Bossa, by spalić phalanxów!

Używaj także filarów, aby ukryć się przed pociskami ciskanymi przez Phalanxy!

Tower Knight's Trophy- Gdy wejdziesz na arenę z Bossem zrób kilka kroków, przeturlaj się i sprintem biegnij w kierunku schodów. Przejdź na blanki i wyeliminuj wszystkich łuczników po jednej i po drugiej stronie.

Potem ustaw się na jednym ze schodków na blankach i wyjmij łuk. Boss będzie tylko i wyłącznie rzucał kopią w Twoją stronę. Jendak schodki będą Cię dobrze chroniły. Gdy "Tower" będzie rzucał kopią odsłoni się. Wtedy wypuść strzałę. Powtarzaj tak długo aż przeciwnik padnie!

Nie celuj w głowę, ponieważ rzadko trafisz. Gdy Boss się odsłoni celuj w tułów, lub pod pachy!

Penetrator's Trophy- Tego przyjemniaczka znajdziesz w 1-3. Jeżeli uwolniłeś Biora of the Twin Fangs, walka będzie bardzo łatwa, ponieważ Bior pomoże Ci i skupi na sobie uwagę Bossa. Tobie wystarczy pruć strzałami.

Jeżeli nie masz do pomocy Biora walka będzie trochę bardziej skomplikowana, ponieważ "Penetrator" ma bardzo duży zasięg swoich machnięć wielką lancą. Dodatkowo może nią rzucać.

Tutaj trzymaj Bossa na pół dystans i dobrze wyczekaj moment w, którym masz się przetoczyć po ziemi. Zwykle, gdy Boss bierze zamach wtedy roluj po ziemi w przeciwną stronę. Penetrator jest dość wolnym przeciwnikiem i nie powinieneś mieć problemów z dobrym wyczuciem kiedy i jak się turlać.

Zadawaj, krótkie i szybkie serie sztychów. Walcz z nim rozważnie, ale dynamicznie!

Adjudicator's Trophy- Gdy przejdziesz przez bramę z mgły to jak najszybciej zejdź schodami na sam dół. Boss jest dość "okrągły".
Po jednej stronie ma wielką ranę czy bliznę. Wal w nią ile wlezie. Grubas przewróci się.Wtedy podbiegnij do jego głowy i zadawaj sztychy w "gniazdo" na jego głowie. Powtórz kilka razy i po krzyku!Jedynym atakiem jakim może zahaczyć Cię Boss jest jego "Swing Attack", Dobrze wyczekaj i turlaj się!

Old Hero's Trophy- Z tym zawadiaką zmierzysz się w 4-2. Jeżeli masz możliwość załóż Thief's Ring i przygotuj się na zabawę w kotka i myszkę.

Boss patroluje cały czas arenę zmagań. Jest kompletnie ślepy lecz wszystko słyszy i czuje. Obecne są na niej również filary/kolumny, które mogą posłużyć jako tymczasowe schronienie.

Cała zabawa polega na tym byś poruszał się bardzo, bradzo wolno. Schowaj się za jednym z filarów i zadaj obrażenia przy pomocy łuku lub jakiejś magi. Bossik trochę się rozeźli i uda się w miejsce, z którego nadszeł pocisk.
Nie spiesz się i zmień spokojnie pozycję.

Filary mogą zostać zniszczone więc nie traktuj ich jako stały i bezpieczny punkt.

Możesz oczywiście wpakować się na Old Hero z "dyńki" i walczyć otwarcie. Pamiętaj jednak, że jego szlagi są mocne i dają w kość. Zalecam walkę
"na Jana" tylko graczom, którzy mają wyczesane i potężne postacie.

Fool's Idol's Trophy- By przystąpić do walki z Bossem i mieć szansę na pokonanie go, musisz najpierw zabić "The Liar", małego człeka, który stoi na prawym balkonie i sprawia, że gdy zabijesz Bossa ten sie odrodzi i musisz zaczynać zabawę od początku.

By dotrzeć do Kłamcy, musisz wejść do wieży po lewej stronie od wielkiego strzelającego posągu.

Boss jest dość prosty. Możesz albo używac łuku lub walczyć przy pomocy stali lub magii. Przeciwnik na starcie będzie w jednym miejscu. Wpakuj mu strzały lub magiczne pociski między oczy. To sprawi, że przeteleportuje się w inne miejsce a potem zduplikuje na tzw."Phantom Images".

Wśród fałszywcyh kopi, które też zadają obrażenia musisz znaleźć "oryginał". Kopie rzucają czarn, który wygląda jak niebieski pocisk. Właściwy Boss zawsze rzuca kulę energi w Twoją Stronę.

Dodatkowo na ziemi ulokowane są znaki runiczne, które pojawiają się na ziemi po czym stają się niewidzalne. Musisz starać się za wszelką cenę ominąć je, ponieważ jeżeli w nie wejdziesz to te unieruchomią Cię na kilka sekund co w połaczeniu z ostrzałem "kopi" i "oryginału" owocuje zgonem.

Maneater's Trophy- Tutaj sprawa jest dość prosta mimo, iż walczysz z dwoma bossami jednocześnie. Jednak jednego możesz wyeliminować nie wchodząc na arenę.

Jeżeli stoisz przed bramą z mgły przytul się do jej lewej strony i wyjmij łuk. Celuj w pierwszego Maneatera. Metoda ta nie zawsze działa. Mnie się udało. Jeżeli u Ciebie nie działa możesz spróbować odpalić poziom jeszcze raz.

Jeżeli udało Ci się ustrzelić pierwszego stwora, to pozostał jeszcze drugi. Wejdź na arenę i spokojnie czekaj. Boss zadaje szerokie sztychy lecz nie turlaj się bo to nic nie da.
Dobrym sposobem jest to byś podbiegł do środkowego filaru z pochodnią i ustawił się tak by mieć go między sobą, a Bossem. Przyjemniaczek na bank się zablokuje i dasz radę wykończyć go przy pomocy łuku.

Jeżeli żadne z powyższych nie działa to pozostaje Ci walką oko w oko. Postępuj szybko i zdecydowanie. Boss jest dynamiczny i najmniejszy błąd kosztuje kosę w plecy. Jeżeli możesz miej pod ręką potiony, które leczą całe życie jak również enchanty i czary z ogniem!

Leechmonger's Trophy- Ten Boss to kolejny, którego możesz załatwić mając dobry łuk. Wystarczy, że po przekroczeniu bramy z mgły staniesz na krawędzi w dowolnym miejscu i zaczniesz ostrzał Bossa, który siedzi na dnie. Najlepiej sprawdzają się Fire Arrows. Boss będzie co jakiś czas regenerował się, ale jeżeli nie przerwiesz ostrzału Boss padnie po kilku minutach.

Możesz też uzbroić się w Turpentine lub ogniste czary i po platformach udać się na sam dół. Walcząć w zwarciu z Leechmongerem, wyczuj moment, w którym Boss kreci dwoma rękami i wtedy turlaj się!

Dirty Colossus' Trophy- To jeden z prostszych Bossów jeżeli dobrze się do niego przygotujesz. Możesz podejść do walki z nim na dwa sposoby.

Pierwszy wymaga byś uzbroił się w czary z ogniem(Fire Storm, Fire Spray) lub "ogniste enchanty" na broń, czyli Turpentine lub Black Turpentine. Pozwoli Ci to zadawać bardzo wysokie obrażenia. Na arenie Bossa znajdziesz również kilka miejsc, gdzie palą się pochodnie. W nich możesz oczyścić się z rzucanych przez "Kolosa" roju gryzących insektów. Dodatkowo, gdy walczysz z Bossem możesz turlać się gdy ten bierze na Ciebie zamach. Mając ogniste moce i broń Boss nie będzie sprawiał Ci problemów.

Druga możliwość jest taka, że zaraz po wejściu na arenę z Bossem ukryjesz się za skalną ścianą po lewej stronie. Boss będzie atakował na dystans i powoli sie przesuwał. Ty mając łuk i przynajmniej 150 strzał, możesz wychylać się zza węgła i posyłać strzały. Najlepiej ogniste gdyż powodują, że Boss na chwilę się zatrzyma.

Armor Spider's Trophy- Jak tylko przekroczysz bramę z mgły od razu przytul się do lewej ściany. Jest tam skała, która będzie blokować wszystkie Fireballe oraz spowalniacze. Z tego miejsca posyłaj grad strzał i bez problemu położysz pajączka.

Możesz też również uzbroić się w dobry enchant na broń i walczyć z Armor Spiderem. Wyjdź z tunelu i zadawaj sztychy Bossowi. Co 4-5 szlagów Pająk będzie robił tzw. "Sweep" czyli obszarowy atak odnóżami. Wyczekaj i dobrze turlaj się w tył.

Po tym pająk będzie przez chwile bezbronny. Wykorzystaj to. Dodatkowo czasami pająk będzie się "grzał" i pluł ogniem. Wtedy wracaj do tunelu, by uniknąć spalenia.

Flamelurker's Trophy- Jeden ze strasznie wyglądających Bossów, którzy w późniejszym czasie potrafią zaleźć za skórę. Jednak wbrew pozorom sposób na niego jest prosty i bardzo skuteczny.

Gdy wejdziesz na arenę z "ognistym przyjacielem" strzel do niego z łuku i czekaj aż nadbiegnie. Gdy się do Ciebie zbliży i skoczy, przeturlaj się i najszybciej jak się da udaj się w lewo i stań za wielkimi koścmi. Boss w ten sposób cały czas będzie biegł w Twoją stronę i czasem wykonywał jakieś ataki lub odskoki.

Pamiętaj by nie stać bardzo blisko kości ponieważ wtedy Boss zada Ci obrażenia. Czasem również Boss odskoczy i będzie chciał Cię zajść z boku. Wtedy dosłownie "Przytul się" do owej kości. Wtedy Lurker znów ustawi się w odpowiednim miejscu. Cofnij się i strzelaj do niego z łuku. Używaj tylko zwykłych strzał lub Heavy Arrow. Ogniste nie działają.

Poniżej wideo, które demonstruje o co kaman:

Toughest Soul Trophy-Gratulacje!! Jeżeli wykonałeś wszystkie powyższe trofea, jesteś posiadaczem jednej z bardziej hardkorowych platyn 7 generacji!!

Extra Conent

Duplikowanie itemów- By przyspieszyć zdobywanie leveli, ulepszanie broni oraz zaopatrywanie się w amunicję w Demon's Souls znajdziesz trick z duplikowaniem itemów.

Całośc wymaga, byś nauczył sie czaru Evacuate oraz zdobył Talisman of God. Miej oba założone i udaj się do kowala Boldwina. Wejdź do menu z przedmiotami i wybierz cokolwiek tak, by pokazało Ci się okno sprzedaży konkretnej ilości.

Następnie nie wyłączając okna sprzedaży udaj się do Thomasa i banku itemów. Boldwin zacznie coś gadać. Skipuj go lub poczekaj. W tym czasie spamuj L1 by rzucić Evacuate, czyli powrót do Nexusa. Ukaże się zapytanie czy chcesz wrócić do Nexus. Kliknij start i pogadaj z Thomasem. Wejdź w Deposit i wybierz item, który chcesz zdeponować w banku.

To sprawi, że przeniesie Cię spowrotem do Nexusa oraz skopiuje wybrany przez Ciebie item w liczbie 1024. Gdy wybierzesz z banku 99, to zostanie w nim jeszcze 99.

Nie możesz kopiować itemów jeśli masz ich powyżej 50. Zejdź poniżej 10 i wtedy możesz zduplikować. Efekty są trwałe i nie wpływają na zdobywanie achievementów

Itemy, które możesz kopiować to: Wszystkie Demon's Souls, wszystkie kamienie potrzebne do ulepszania, zioła lecznicze oraz zioła na odporności.

Poniżej wideo wyjaśniające o co kaman

Primeval Demons- Miejsca w których występują owe "Grubasy". By móc je zabić w każdej lokacji musisz miec PBWT

Boletaria Palace
Udaj się do 1-3 w miejsce gdzie znalazłeś Official's Hat. Wejdź po schodach w górę, przejdź przez krótki murek i po pokonaniu 2 przeciwników na pewno zauważysz maszkarę.

Stonefang tunnel
Kolejnego przyjemniaczka znajdziesz w 2-1. Przejdź przez miejsce, gdzie z góry przeciwnicy rzucają kamieniami. Po prawej stronie znajdziesz windę. Uruchom ją i zjedź na sam dół. Tam czeka Primeval Demon.

Tower of Latria
W tej miescówce demon znajduje się w 3-2. Jest to wielkie bagno na samym dnie miejscóki. By dotrzeć do celu musisz zjechać na sam dół i pokonać bardzo dużego przeciwnika, który strzeże naszego koleżkę.

Shrine of Storms
Nasz następny cel znajduje się w 4-2. Gdy pokonasz Żniwiarza patrząc w kierunku kamiennego stołu pośrodku udaj się w lewo. Przejdź pierwszy poziom schodów a na drugim rozwal ścianę po swojej prawej.
Przejdź tunelem a na jego końcu zabij Dual-Katana Black Skeleton. Potem idź klifem w górę i na bank zauważysz "Grubaska".

Valley of Defilement
W tej miejscówce udaj sie do 5-2. Gdy spotkasz Filthy Woman (Sprzedawczynię) idź w lewo w kierunku rusztowania. Wejdź na nie i po pokonaniu wielkich komarów znajdziesz poszukiwanego koleżkę!

Jak uratować Rydella- By uratować owego NPC-a musisz przede wszytkim mieć PBWT, Neutral lub PWWT. Rydell'a znajdziesz w 3-1 w celi.

Aby go uwolnić musisz zdobyć klucz, który znajduje się w 3-2. Wejdź do pierwszej wieży, w której zabijesz 4 "wyznawców" i rozwalisz łańcuch podtrzymujący wielkie cielsko w środkowej wieży!

Po zabiciu ich idź dalej w górę a na samym szczycie znajdziesz klucz w ciele trupa. Wróć się do celi Rydell'a i uwolnij go. Nagrodzi cię pierścieniem!

Jeżeli chcesz zabić Rydell'a to musisz mieć PBWT. Będzie on wtedy Black Phantomem. Po pokonaniu go otrzymasz Phosphorescent Pole.

Pokonanie tytułowego "The Old One" czyli King Allant gryzie trawkę!

Walka z finalnym Bossem nie powinna nastręczać Ci problemów. Jest bardzo prosta, gdyż Boss nie ma specjalnych sztuczek, czy umiejetności.

Jeżeli masz pod ręką czar o nazwie Soul Ray to polecam użyć go. W moim przypadku zdał egzamin. Zaraz po wejściu na arenę, spamuj dany czar,
a Boss powinnien paść bez problemu.

Możesz też zwyczajnie z nim powalczyć, pamiętając o dobrym turlaniu sie i zadawaniu szybkich i dobrze mierzonych sztychów!

Vanguard czyli kolejny ekstra sub-Boss- Występuje w 4-1. Weź ze sobą łuk i ok. 200 strzał. Boss nie będzie atakował, czy szarżował jak zaczniesz strzelać. Będzie stał w miejscu.

Red Eye Knight- To przeciwnik, który stanie na Twojej drodze, gdy będziesz chciał dotrzeć do Old Kinga Dorana. By go pokonać musisz wykazać się czujnością i dobrym "timingiem".

Czerwonooki, będzie na Ciebie szarżował. Pierwszy jego cios będzie swoistym wypadem w przód. W tym momencie, musisz albo przyjąć na klatę owy sztych, co jest bardzo ryzykowne, albo w porę się przeturlać i zajść go od tyłu i wpakować kose w plecy.

Radzę Ci byś na tego przeciwnika porwał się dopiero gdy będziesz miał mniej więcej 35-40 level i dobrą tarczę.

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper