Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.09.2019 10:45
The Last of Us 2 fabuła i motywy przewodnie
1641V

The Last of Us 2. Jedna z twórczyń gry zdradziła, co będzie jej motywem przewodnim

W najnowszym wywiadzie jedna z przedstawicielek Naught Dog zdradziła, co jej zdaniem jest motywem przewodnim nadchodzącej, długo wyczekiwanej produkcji. 

The Last of Us: Part II elektryzuje jak mało jaki tytuł. Gra zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku, a już teraz jest prawdopodobnie jedną z najbardziej dyskutowanych w Internecie. Jak to jednak dzieje się w przypadku dużych premier, nie odbywa się bez kontrowersji. 

Znacznie przyjemniejszy (od tych dotyczących braku trybu wieloosobowego) jest wywiad, którego udzieliła Halley Gross, a więc jedna z asystentek produkcyjnych. Odnosiła się do zarysu fabuły oraz aspektów, które ta będzie poruszać: 

W gruncie rzeczy jest to opowieść o cyklu przemocy, prawda? Poza tym to także konwersacja o skutkach, jakie nanosi trauma na Twoją duszę. I aby to zobrazować: Ellie doświadczyła owej traumy i ma to bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób odbiera świat, który ją otacza. 

Wszystko będzie zostawiało na niej swój ślad i pewne konsekwencje. To powiedziawszy, Ellie będzie się kierowała miłością. To ona wysłała ją na tę misję w dążeniu do sprawiedliwości. Miłość, którą czuje do Joela, do Diny...

Rozmówczyni zapytana została także o Front Wyzwolenia Zachodu - grupę, która nie przepada za osobami z zewnątrz, jak właśnie Ellie. Odpowiedź pozwala sądzić, że gra będzie jeszcze bardziej przerażająca, niż jej pierwsza część:

Myślę, że tak naprawdę staramy się rzucić Ellie wyzwanie, aby zobaczyć, kim może się stać, dorastając w tak nieprzyjaznym środowisku. Częścią tego jest, niestety, torturowanie postaci, stawianie jej trudnych wyborów, testowanie wartości oraz tego, jak daleko może się posunąć. Tak więc, choć kochamy Ellie i jesteśmy niezwykle podekscytowani, mogąc obserwować, jak dorasta, z pewnością nie będziemy jej rozpieszczać!

The Last of Us: Part II zadebiutuje na PlayStation 4 już 21 lutego 2020 roku! 

Więcej o tej grze przeczytasz w innych wiadomościach na naszej stronie:

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-ii-co-writer-discusses-the-games-story-and-themes/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap