Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.09.2019 11:20
Obi-Wan Kenobi z reżyserką
546V

Obi-Wan Kenobi od Disney+. Poznaliśmy reżyserkę serialu

Jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali na platformie Disney+, Obi-Wan Kenobi, doczekał się wreszcie informacji o reżyserce. Za kamerą usiądzie uznana twórczyni. 

Ogłoszenie serialu aktorskiego, który opowie o losach Obi-Wana Kenobiego, było jedną z najgłośniejszych informacji podczas tegorocznego D23. Niemałe znaczenie miał fakt, iż w rolę popularnego rycerza wcieli się ponownie Ewan McGregor, którego mogliśmy oglądać w nowej trylogii. 

Choć o fabule filmu wciąż wiemy wyjątkowo niewiele, to portal Deadline przekazał nazwisko reżyserki, która zajmie się rzeczoną serią. Mowa o Deborah Chow, która może pochwalić się niezwykle dużym doświadczeniem. Pracowała między innymi przy "Mr. Robot", "American Gods", "Better Call Saul" i "Jessice Jones" z Marvela. 

To jednak nie żadna z powyższych produkcji przekonała Kathleen Kennedy z Lucasfilm do zatrudnienia owej reżyserki. Jak przekazała sama prezes firmy, duże znaczenie miała praca, jaką wykonuje Chow przy serialu "The Mandalorian":

Bazując na tym, jak fenomenalną robotę zrobiła, kreując naszych bohaterów w The Mandalorian, jestem absolutnie pewna, że Deborah jest idealną osobą, aby opowiedzieć tę historię (o Obi-Wanie - przyp. red.)

Na oficjalną datę premiery serialu wciąż czekamy, ale z tygodnia na tydzień otrzymujemy kolejne informacje, więc bardzo możliwe, że już w najbliższych miesiącach poznamy także właśnie najważniejszą. 

Więcej o uniwersum Gwiezdnych Wojen na naszym portalu:

Źródło: https://deadline.com/2019/09/obi-wan-lucasfilm-taps-jedi-universe-veteran-to-direct-disney-series-1202746939/

Tagi: Disney+ Gwiezdne Wojny Obi-Wan Kenobi Star Wars

Nie przegap