Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.09.2019 13:54
Doom
520V

Masters of Doom z ujawnioną obsadą. Wiemy, kto wcieli się w założycieli słynnego id Software

Poznaliśmy obsadę serialu opowiadającego historię kultowej w branży gier wideo firmie id Software

Branża gier wideo choć ogromna, to rzadko kiedy staje się materiałem do stworzenia filmu lub serialu. Jak jednak pokazuje będące obecnie w produkcji  "Masters of Doom", są historie, które warto zekranizować, a taką z pewnością jest ta, związana z powstaniem developera, który powołał do życia m in. do dziś żyjącą serię Doom - id Software.

Dziś w końcu poznaliśmy obsadę nadchodzącego pierwszego odcinka serialu. W postać Johna Romero wcieli się Eduardo Franco, aktor znany m in. z niezłej jakości "American Vandal", a Johna Carmacka zagra Patrick Gibson, którego oglądać mogliśmy w "The OA" i "Tolkienie". 

Prócz tego, w produkcji zobaczymy Johna Karna jako Toma Halla, Jane Ackermann, Siobhana Williamsa, który odegra postać Steviego Case'a i Petera Friedmana. Ten ostatni odtworzy postać Ala Vekovuisa. Odcinek pilotażowy zostanie wyreżyserowany przez Rhys Thomas, odpowiedzialny dotychczas za "Documentary Now!" i "Saturday Night Live". Za scenariusz odpowiada Tom Bissell, który pracował przy Uncharted 4: Kres Złodzieja, oraz świeżo wydanym Gears 5

Losy produkcji wciąż są jednak niepewne, ponieważ dotychczas zamówiono jedynie pilot, a nie cały sezon serialu. Trzymamy jednak kciuki, by ten trzymał odpowiedni poziom i pozwolił "Masters of Doom" rozwinąć skrzydła i trafić do szerszej publiki.

Więcej na temat id Software na naszym portalu:

Tagi: Doom id Software John Carmack John Romero Masters of Doom serial tv