Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.09.2019 12:50
Doom Eternal
813V

DOOM Eternal to wedle zapowiedzi Opus Magnum id Software

Doom Eternal zapowiada się jako kolejna, klasyczna i wysokiej jakości produkcja dla fanów oldschoolowej rzezi demonów.

Kiedy w 2016 roku otrzymaliśmy reboot Dooma, branża gier była nieco zaskoczona, że wciąż można stworzyć staroszkolnego shootera, który osiągnie sprzedaż na dobrym poziomie i wypełni obecnie niszę. Nic więc dziwnego, że id software podąża dalej wyznaczonym torem i nadchodzący Doom Eternal będzie działał na tych samych zasadach, wyznając przy tym maksymę znanego w branży Cliffa Bleszinskiego „Bigger, Better & more Badass”. 

Podczas rozmowy z redakcją portalu GameIndustry, Marty Stratton będący reżyserem gry stwierdził, że nowa produkcja będzie najlepszym dziełem studia. 

„Kiedy w 2016 roku stworzyliśmy Dooma, zaskoczyliśmy wielu ludzi. Wielu jednak chciało też więcej. Mogliśmy pójść po linii najmniejszego oporu i zrobić po prostu kontynuację. Zamiast tego jednak zaczęliśmy zastanawiać się, co możemy zrobić, by podnieść poprzeczkę w każdym możliwym aspekcie. Od kwestii technologicznej, przez zaprojektowanie poziomów, budowę świata i skalę trybu wieloosobowego. Sądzę, że po prostu przesunęliśmy granicę każdego elementu bardziej niż kiedykolwiek. A to oznacza, że będzie to najlepsza gra jakąkolwiek stworzyliśmy.” 

A jak Wy sądzicie? Czy developer rzeczywiście wejdzie na jeszcze wyższy poziom?

Warto również przeczytać:

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software

Nie przegap