Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.09.2019 14:40
Detroit: Become Human
703V

Quantic Dream zachwycone przyjęciem portów swoich gier na PC. David Cage nie chce się więcej ograniczać

Quantic Dream niedawno zakończyło wieloletni związek z Sony, a produkcję studia trafiły do biblioteki gier dostępnych na komputery osobiste.

Jak jednak poinformował sam David Cage, szef Quantic Dream, wydane dotychczas gry spotkały się z dobrym odbiorem oraz sprzedażą. Jak podkreśla będący na czele studia francuz, reakcja ludzi grających na komputerach osobistych była niesamowita i choć sama firma na zawsze pozostanie już związana z marką PlayStation, to cieszy się z podjętych decyzji. Wejście na rynek PC to nie jedyna nowość dla firmy (choć twórcy de facto zaczynali od gier multiplatformowych), ponieważ zarząd tej, postanowił również zająć się wydawnictwiem tytułów od mniejszych twórców.

To dla nas  zupełnie nowy rynek, choć w zasadzie zaczynaliśmy jako developer tworzący gry na kilka platform. Nasza pierwsza gra to Omikron: The Nomad Soul został wypuszczony na Dreamcasta oraz PC, a Fahrenheit również było tytułem wydanym na kilka sprzętów. 

Reakcja ze strony pecetowych graczy była olbrzymia. Mam wrażenie, że poszerzyliśmy naszą rodzinę. Oczywiście, zawsze pozostaniemy częścią PlayStation, ale w tym momencie chcemy robić gry tak, by zagrać w nie mógł każdy, niezależnie na czym gra. 

Obecnie na komputerach możecie zagrać w Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. Detroit: Become Human pojawi się w póżniejszym terminie. Wszystkie gry są wyłącznością dla Epic Games Store.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/quantic-dreams-studio-head-says-pc-ports-have-been-well-received

Tagi: beyond: two souls David Cage Detroit: Become Human Heavy Rain Quantic Dream