Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

8,5
459 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS4 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Quantic Dream
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2018
Europa:
25.05.2018
Polska:
25.05.2018
Producent:
Quantic Dream
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2018
Europa:
25.05.2018
Polska:
25.05.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Detroit: Become Human (PS4)
8.5
Recenzja: Detroit: Become Human (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Detroit: Become Human - opis gry

Detroit: Become Human to gra przygodowa wyprodukowana przez francuskie studio Quantic Dream i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 4 i PC.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Detroit: Become Human została umiejscowiona w stosunkowo niedalekiej przyszłości, konkretnie w roku 2038 w Detroit, w którym na ulicach tytułowego miasta zdecydowanie częściej od psa, kota czy innego szczura częściej spotkać można posłusze androidy. Maszyny pomagają ludziom w codziennych obowiązkach zajmując się opieką nad dziećmi, odbierają zakupy zabieganych, pomagają chorym czy po prostu wykonują najróżniejsze prace remontowe. Roboty wyciągając pomocną rękę do ludzi, przejęły jednocześnie ich obowiązki, zajęły miejsca w pracy, a tym samym zrujnowały niejedną karierę.

Historia przedstawiona jest z perspektywy trzech androidów, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego. Connor to najnowocześniejsza maszyna zajmująca się rozwikłaniem sprawy defektów, Marcus staje na czele wielkiej rewolucji, a Kara opiekuje się domem pewnej rodziny.

Gameplay

Rozgrywka nie odbiega szczególnie od poprzednich gier Quantic Dream. Słowem, mamy tu do czynienia z dość prostą przygodówką. Jednym z najważniejszych patentów wykorzystywanych niemal w każdym epizodzie jest specjalny zmysł zwalniający czas i podświetlający przedmioty znajdujące się w lokacjach. Przydaje się to do rozwiązywania śledztw Connorem czy też wyszukiwania odpowiedniej drogi przez Marcusa.

W Detroit nie brakuje elementów, z których znane są inne gry Quantic Dream, jak sekwencje quick time event (tym razem trudniejsze do wykonania) czy możliwość prowadzenia konwersacji i podejmowania decyzji rzutujących na bieg narracji. A konsekwencje tych wyborów mogą być poważne, włącznie ze śmiercią podopiecznego/podopiecznej (co jednak bynajmniej nie kończy zmagań). Gra daje możliwość przewijania i powrotu do newralgicznych wydarzeń, po każdym epizodzie możemy obejrzeć wykres ilustrujący nasze poczynania.

Detroit: Become Human można ukończyć w mniej niż dziesięć godzin.

Wideo - Detroit: Become Human

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper