Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.09.2019 20:33
Summerfall Studios
477V

Summerfall Studios to nowe studio założone przez Davida Gaidera - scenarzystę serii Dragon Age

Kolejne nowe studio rozpoczyna swoją działalność w branży gier wideo. Teraz pozostaje nam czekać na pierwszy w historii firmy projekt.

Summerfall Studios to nowy developer, a jednym z założycieli studia jest David Gaider, czyli nikt inny jak główny scenarzysta serii Dragon Age oraz człowiek odpowiedzialny za stworzenie rewelacyjnego dodatku do Neverwinter Nights o tytule Hordes of the Underdark. Nie mamy obecnie informacji, czym studio zajmie się w pierwszej kolejności, ale patrząc na wcześniejszy dorobek choćby wspomnianego Gaidera oraz planowaną kickstarterową zbiórkę na grę kładącą duży nacisk na fabułę, możemy podejrzewać, niezłej jakości "erpega".

Innym z założycieli jest Liam Esler, który w swoim dorobku ma między innymi prace nad tak klasycznymi tytułami jak seria Baldur's Gate, Icewind Dale a także dość świeżym, przy wspomnianych seriach - Pillars of Eternity. Siedzibą Summerfall Studios jest Melbourne i to właśnie na PAX Australia w dniach 11 - 12 października nastąpi oficjalna prezentacja producenta.

Czekamy na dalsze wieści związane z działalnością studia.

Warto także przeczytać na naszym portalu:

Tagi: BioWare David Gaider liam esler rpg studio Summerfall Studios