Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 15:33
Sunset Overdrive PS4
3170V

Sunset Overdrive własnością PlayStation. Sony potwierdziło przejęcie IP

Sony potwierdziło pełne przejęcie Sunset Overdrive. Teraz włodarze PlayStation decydują o losach marki, którą wypromował Microsoft i w przyszłości Japończycy mogą sięgnąć po to IP.

19 sierpnia Sony potwierdziło wykupienie Insomniac Games. Twórcy serii Ratchet & Clank oraz fenomenalnego Spider-Mana będą pracować wyłącznie dla PlayStation, ale wciąż pojawiało się jedno pytanie – a co z Sunset Overdrive?

Shuhei Yoshida podczas ostatniego wywiadu został zapytany, czy Sony kupując Insomniac Games otrzymało także prawa do marki promowanej przez Microsoft?

„SIE ma prawa do wcześniej wydanych produkcji Insomniac. Czy są chętni na pojawienie się tych prac na PlayStation?”

Konkretna wypowiedź szefa SIE Worldwide Studios powinna zakończyć wszystkie domniemania i plotki dotyczące tego IP, ale dziennikarz Inside-Games postanowił dopytać o przyszłość serii.

„Insomniac to potężny deweloper, więc mogę tylko powiedzieć, że nie mogę się doczekać ich przyszłych tytułów (śmiech). W zeszłym roku przygotowali „Marvel's Spider-Man” i wkrótce zaoferują „Stormland” dla Oculusa. Robię coś (śmiech).”

Yoshida nie chciał zdradzić swoich planów, ale możemy podejrzewać, że Sony może w pewnym momencie wykorzystać znaną i cenioną przez graczy markę. Sunset Overdrive nie jest najmocniejszym tytułem wydanym na Xboksa One, ale jest to IP, na który można popracować.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.inside-games.jp/article/2019/09/17/124693.html

Tagi: Insomniac Games Microsoft Game Studios Sunset Overdrive