Tytus Stobiński Tytus Stobiński 30.08.2019 14:34
Sony & Remedy Logo
1678V

Sony planuje ponoć zakupić Remedy Entertainment. Kolejne wzmocnienie przed nową generacją?

Remedy dopiero co wydało Control i zapewne studio ma krótki okres na złapanie oddechu.  Pytanie, jaka jest przyszłość studia. 

Sony dopiero co poinformowało o zaskakującym zakupie studia Insomniac Games, a wedle najnowszych plotek, gigant planuje już wycieczkę na kolejne, niemałe zakupy. To, że korporacja szykuje siły na kolejną generację konsol i walkę z Microsoftem jest pewne, a każdy dodatkowy developer to szansa na wyjątkowy, sprzedający PlayStation 5 tytuł. Patrząc zresztą na oceny i bardzo dobre przyjęcie nowej gry o przygodach człowieka-pająka, pozyskanie wspomnianego wcześniej Insomniac jest dobrą i przemyślaną decyzją.

Wedle źródeł redakcji portalu pushsquare.com, Sony bardzo uważnie przygląda się fińskiemu studiu, znanego m in. z takich  gier jak Max Payne, Alan Wake, czy choćby świeżutkie Control. Remedy Entertainment nie osiąga może rewelacyjnych wyników sprzedażowych, ale dostarcza produkcje, które mniej lub bardziej reprezentują wysoki poziom wykonania i od 1995 roku radzi sobie na wymagającym rynku gier wideo. Najbliższe tygodnie zapewne pokażą, czy firma zdecyduje się rzucić konkretną kwotę za developera, czy też zdecyduje się na inny krok.

Warto także przeczytać:

 

 

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-in-talks-to-acquire-control-developer-rumor

Tagi: alan wake control max payne PlayStation 5 remedy Sony