Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 18:08
Grand Theft Auto San Andreas
7524V

GTA: San Andreas za darmo. Rockstar prezentuje swoją platformę

Rockstar zaprasza graczy do Grand Theft Auto: San Andreas. Klasyczna produkcja jest dostępna za darmo i wszyscy zainteresowani mogą pobrać produkcję na PC. Wystarczy tylko skorzystać z aplikacji przygotowanej przez deweloperów.

Grand Theft Auto: San Andreas trafiło na PlayStation 2 w 2004 roku, ale po niespełna 12 miesiącach produkcja zawędrowała na Xboksa oraz komputery osobiste. Tytuł w swoim czasie został doceniony przez prasę – wersja na PlayStation 2 może pochwalić się średnią ocen na poziomie 95% (z 80 recenzji). Była to zdecydowanie jedna z najlepszych gier swojej ery.

GTA: San Andreas za darmo!

Rockstar postanowił rozdać wersję na PC i gra jest dostępna przez Rockstar Games Launcher. Jest to zupełnie nowa platforma firmy przygotowana specjalnie dla gier na PC – twórcy zaoferują zapis postępów w chmurze, przeglądanie kolekcji oraz automatyczne aktualizacje.

Sytuacja jest bardzo interesująca z jednego powodu – po co Rockstar właśnie teraz prezentuje Rockstar Games Launcher? W Sieci nie brakuje opinii, że deweloperzy potrzebowali nowej platformy, by móc zaproponować graczom na komputerach osobistych Red Dead Redemption 2.

Rockstar Games Launcher to przyszłość? To gdzie ten RDR!

Na jakiekolwiek potwierdzenie musimy oczywiście zaczekać, ale jest to bardzo interesująca sytuacja, ponieważ Rockstar nie zdecydował się udostępnić swojej biblioteki na przykładowo Epic Games Store... A zamiast tego zaproponował kolejny program. Możemy śmiało podejrzewać, że wszystkie nowe tytuły studia będą debiutować właśnie w tym miejscu.

Warto przypomnieć, że według ostatnich plotek – Rockstar podobno dogadało się z Epic Games i chciało zapewnić Red Dead Redemption 2 na PC właśnie w sklepie twórców Fortnite... Ale jak widać najwidoczniej plany zostały zmienione lub tym razem informatorzy zawiedli.

Michał, dzięki za link!

Rockstar Games Launcher

Polecamy:

Tagi: Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar Games Rockstar North