Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS4 8.7
PS3 8.9
X360 9.3
Mobile 9.1
PS2 9.0
XBOX 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.10.2004
Europa:
29.10.2004
Polska:
04.11.2004
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.10.2004
Europa:
29.10.2004
Polska:
04.11.2004

Poradnik Grand Theft Auto: San Andreas

Kody GTA San Andreas (GTA SA) - kody do gry. Nietykalność, bronie, samochody, gwiazdki
PPE logo

redakcja

Kody GTA San Andreas (GTA SA) - kody do gry. Nietykalność, bronie, samochody, gwiazdki
PC

Grand Theft Auto: San Andreas - opis gry

Grand Theft Auto: San Andreas jest przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie, wyprodukowaną przez Rockstar North i wydaną w październiku 2004 roku na PlayStation 2, a w czerwcu 2005 na Xboksa oraz PC. Lekko odświeżona wersja pojawiła się też w 2014 roku na Xboksa 360 San Andreas

Przy okazji Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar raz jeszcze postawiło na znany silnik graficzny z „trójki”, z którego, pomimo oczywistych ograniczeń, tym razem wyciśnięto wszystkie soki. W efekcie gracze otrzymali nie jedno miasto, a cały olbrzymi fikcyjny stan San Andreas, mieszczący w sobie trzy różne miasta (Los Santos, San Fierro, Las Venturas) oraz kilometry terenów otwartych. Obok metropolii nawiązujących charakterem i architekturą do Los Angeles, San Francisco i Las Vegas znalazło się więc miejsce na mniejsze miejscowości, urokliwe wioski, pola uprawne, tereny górskie, leśne oraz pustynne. Nowe tereny to rzecz jasna również zmiany w temacie pojazdów. Obok niezliczonej ilości standardowych jedno- i dwuśladów, w San Andreas zadebiutowały rowery, poduszkowce, monster trucki, traktory czy kombajny, myśliwce pionowego startu, olbrzymie pasażerskie odrzutowce, a nawet przytraczane do pleców jetpacki.

Znaczącej rozbudowie uległ system modelowania wizerunku bohatera - gracz może nie tylko decydować o jego fryzurze, tatuażach, noszonej biżuterii czy poszczególnych częściach garderoby, ale także tężyźnie fizycznej. Dzięki możliwości odwiedzania siłowni oraz fast foodów, postać może zamienić się zarówno w typowego mięśniaka, jak I otyłego osobnika. Obie czynności są jednak niezbędne w zabawie - lepsza kondycja zwiększa statystyki bohatera, co przekłada się na jego rzeczywistą sprawność, zaś prowiant uzupełnia energię i zapobiega utracie masy mięśniowej. Postać może ponadto opanować trzy różne sztuki walki i decydować, której chce używać w trakcie gry. Wzorując się na innej grze z tej samej stajni - Manhunt - dodano możliwość skradania się i wykonywania stealth kills, a także usprawniono system celowania oraz walki wręcz. Pojawił się ponadto motyw wojen gangów, gdzie odpierając kolejne fale przeciwników, gracz może przejąć we władanie kolejne dzielnice miasta, co zwiększa jego wpływy i poparcie wśród lokalnej ludności. Deweloper zaimplementował również mnóstwo nowych minigierek, takich jak koszykówka, bilard, kasyno czy automaty do gier.

Grand Theft Auto: San Andreas do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozbudowanych i zróżnicowanych odsłon serii, dzięki czemu wciąż potrafi bawić, nawet pomimo wielu lat na karku. Jazdę samochodem lub motocyklem tradycyjnie umila fantastyczny soundtrack oraz audycje radiowe.

Wideo - Grand Theft Auto: San Andreas

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper