Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.09.2019 11:26
Shenmue III
1102V

Zwrot gotówki za Shenmue III nadal możliwy, ale ograniczony czasowo i wymagający od nas papierkowej roboty

Zapewne pamiętacie głośną i nieprzyjemną sytuację związaną z podpisaniem umowy, na mocy której komputerowa wersja  Shenmue III ukaże się wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store.

Twórcy jednak nie wytrzymali słusznego nacisku ze strony graczy i obiecali dokonać zwrotu pieniędzy dla wszystkich konsumentów, którym nie pasowała zmiana platformy, na jakiej ukaże się gra i próba wymuszenia na nas korzystania z Epic Games Store. Premiera Shenmue III coraz bliżej, a obiecane refundacje zostaną zrealizowane. Jest jednak jest małe "ale", jak często przy takich zdarzeniach.

Owszem, będziecie w stanie odzyskać wpłacone za sprawą Kickstartera wsparcie, jednak nie wiadomo wciąż kiedy cała akcja ruszy, a na podjęcie odpowiednich kroków twórcy wyznaczyli jedynie dwa tygodnie. Zwrot ma wpłynąć na nasze konto w okresie od 20 do 60 dni pracujących od daty złożenia wniosku. Z tego względu otrzymamy także specjalny formularz, który należało będzie wypełnić.

W sieci już możemy natrafić na opinie twierdzące, że kilkustopniowy proces ma zniechęcić jak największą liczbę osób, które domagają się zwrotu. Skoro jednak developer stojąc pod ścianą zgodził się oddać graczom ich pieniądze, to nie szkoda by było wycofać się na ostatniej prostej.

Więcej na temat serii Shenmue na naszym portalu:

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net