Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.07.2019 15:05
Ryo Hazuki
877V

Shenmue III - znamy decyzję twórców związaną z kluczami na Steam!

Informacja o tym, że Shenmue III stanie się pozycją ekskluzywną dla Epic Games Store wzbudziła kontrowersje w całej branży gier wideo. Dziś, znamy już rozwiązanie całej sytuacji. Choć wątpię, by usatysfakcjonowała ona graczy.

Po wielu tygodniach obserwacji i przyjmowania sporej ilości krytyki wobec swoich działań, legendarny Yu Suzuki zdecydował się na ogłoszenie komunikatu związanego z nieprzyjemną sprawą wyłączności Shenmue III dla Epic Games Store. Nowa decyzja została już podjęta, jednak nie do końca ucieszy ona wszystkich graczy, którzy oczekiwali klucza na platformę Steam - za który zresztą zapłacili. 

Developer Shenmue III zapowiada działanie w związku z krytyką wydania gry na Epic Games Store

Jak więc czytamy w komunikacie od YS Net, firma bardzo żałuje i jest równie rozczarowana co gracze, jednakże wydanie odpowiednich kluczy w dniu premiery nie będzie możliwe. Co więc w takim razie ma do zaoferowania developer oraz wydawca? Otóż, gracze otrzymają odpowiednie kody na Steama, jednak nastąpi to...rok po premierze gry. Jeżeli więc zapłaciliście za te wersję, to cóż, dostaniecie ją. Zdecydowanie nie jest to uczciwa postawa, ponieważ w momencie, gdy twórcy potrzebowali pieniędzy i zwrócili się po nie do graczy, jasno określili warunki umowy na tej linii, którą na kilka miesięcy przed premierą, zmienili za plecami konsumentów. 

W odpowiedzi na wiadomości od graczy, którzy zapłacili za swoje klucze na Steam, omówiliśmy sprawę wysłania kodów w dniu premiery. Niestety jednak, warunki porozumienia z firmami zaangażowanymi w sprzedaż i dystrybucję Shenmue III sprawiają, że nie możemy tego dokonać. To, że nie możemy zaoferować kluczy wszystkim tym, którzy za nie zapłacili jest dla nas smutne i rozczarowujące, za co przepraszamy.

Podsumowując, w dniu premiery otrzymujemy klucz na Epic Games Store, a równo rok po premierze, kiedy spora liczba graczy tytuł ogra i zdąży o nim zapomnieć - dostaniemy klucz na Steam. Co więcej, w fizycznym wydaniu gry, znajdziemy kod na EGS. Dobra informacja? Developer oraz wydawca poinformowali, że wszyscy Ci, którzy oczekują zwrotu - otrzymają go.

Więcej o Shenmue III:

Źródło: http://www.ysnet-inc.jp

Tagi: Deep Silver epic games store Shenmue III steam YS Net yu suzuki