Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.08.2019 12:17
Shenmue III
661V

Shenmue IV powinno powstać, ale zadecyduje o tym sprzedaż najnowszej części

Kampania marketingowa zaliczyła chyba większość problemów i nieodpowiednich zagrań developera, jakie zaliczyć mogła. Obecnie na szczęście, tytuł zdaje się spokojnie zmierzać w kierunku premiery. Co jednak dalej?

Jak wiadomo, Shenmue III nie zakończy historii Ryo, która wedle zapewnień mogłaby doczekać się jeszcze jednej odsłony. Czy jednak ponownie gracze byliby zmuszeni czekać na nią około 18 lat? Podczas udzielonego wywiadu, Yu Suzuki, ojciec oraz reżyser owianej kultem serii zapowiedział, że dobra sprzedaż najnowszej odsłony zdecydowanie ułatwi ewentualne stworzenie Shenmue 4. Wie jednak, że ważnym aspektem są tutaj również odpowiedni inwestorzy i partnerzy, którzy byliby w stanie zagwarantować wsparcie podczas procesu produkcyjnego.

Cóż, nie jest to zaskakująca wiadomość, choć patrząc na decyzje podejmowane przez developera od czasu ujawnienia się ze zbiórką na trzecią część marki, nie jestem przekonany, czy tytuł rzeczywiście skusi również nowych graczy. Zwłaszcza, że pomimo wielu słów krytyki, twórcy nie są w stanie poprawić takich aspektów gry, jak choćby drewniana mimika twarzy.

Na werdykt oraz wyniki należy jednak poczekać do 19 listopada, kiedy to odbędzie się premiera Shenmue 3. Pierwsze wieści trafią do nas jednak nieco wcześniej, w drugiej połowie września, kiedy to dostęp do wersji demonstracyjnej otrzymają Ci, którzy wsparli grę na platformie Kickstarter.

Warto się również zainteresować:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/shenmue-4-will-be-easier-to-make-if-shenmue-3-sells-well-says-yu-suzuki

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net