Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 09:27
Shenmue III
944V

Developer Shenmue III zapowiada działanie w związku z krytyką wydania gry na Epic Games Store

O zapowiedzianym w 2015 roku Shenmue III ostatnimi czasy znów zrobiło się głośno, jednak nie jest to niestety rozgłos, jakiego wydawca oraz developer by sobie życzyli.

Kiedy podczas tegorocznych targów E3 ujawniono, że trzecia część legendarnej serii Shenmue będzie produkcją  ekskluzywną dla Epic Games Store, wielu graczy przetarło oczy z zaskoczenia. Wystarczy przypomnieć sobie, że tytuł zapowiedziano wraz z uruchomieniem jego zbiórki na platformie Kickstarter, gdzie klienci mieli wybór, czy chcą otrzymać wersję na PlayStation 4, czy też wraz ze wsparciem kupują edycję pecetową z kluczem na Steama.

Shenmue III staje się ekskluzywne dla Epic Games Store, gracze żądają zwrotu pieniędzy, a wydawca odmawia.

Sprawę pogorszył fakt, że firma, gdy została poproszona o zwrot poświęconych funduszy ze względu zmiany umowy na jaką zdecydowali się gracze, takowych odmówiła. Sytuacja chyba jednak przeszła oczekiwania developera oraz wydawcę Shenmue III, Deep Silver. Dostaliśmy więc nowy komunikat, w którym otrzymujemy zapewnienie, że twórcy przysłuchują się postępującemu niezadowoleniu konsumentów i proszą oni o chwilę cierpliwości:

Chcemy, by ludzie którzy okazali nam wsparcie mieli pewność, że słuchamy ich obaw. Teraz jesteśmy w trakcie prezentowania gry, ale po powrocie do naszych biur obiecujemy wspólnie wrócić na ścieżkę gdzie życzliwie zaufaliście naszym zapewnieniom. 

Widać więc, że ani twórcy, ani wydawca nie byli świadomi, jakiego rozgłosu w tak krótkim tempie nabierze cała sprawa i zdecydowanie muszą w jakiś sposób załagodzić nastawienie zdenerwowanych graczy, by cała sprawa nie skończyła się w sądzie. A stracić przecież można bardzo wiele. 

Warto przeczytać:

 Edycja kolekcjonerska Shenmue 3 od Limited Run Games

Shenmue III. Pierwsze materiały wreszcie ukazują sceny z rozgrywki

Tagi: