Iza Łęcka Iza Łęcka 04.09.2019 09:58
Astral Chain bohaterka
1439V

Astral Chain nie dla PS4. Fani Sony bombardują produkcję, twórca więc tłumaczy ekskluzywność gry

Od opublikowania recenzji Astral Chain możecie natrafić na pytania typu „kiedy premiera na PlayStation 4?”. Wielu graczy nie może pogodzić się z ekskluzywnością produkcji PlatinumGames, co do tablicy przywołało Hidekiego Kamiyę. Nie liczcie na port.

PlatinumGames chętnie wrzuca swoje gry na różne platformy, chociaż firma równie entuzjastycznie podchodzi do przelewów od dużych korporacji, które zapewniają sobie tym samym ekskluzywność na wybrane tytuły. Już wcześniej Hideki Kamiya wyjaśniał sytuację z Bayonettą 3, a teraz znany deweloper postanowił jasno określić sytuację z Astral Chain:

„Cóż... Wspaniale byłoby mieć Mario, Zeldę i Metroida także na PlayStation 4... A jeśli chodzi o mnie – pytacie czy nienawidzę PlayStation? Jestem tylko deweloperem wypełniającym moje zobowiązania wynikające z umowy, więc nie wiem, może spróbujecie zapytać mojego wydawcę i inwestora Nintendo?”

Japończyk od kilku dni stale musi mierzyć się z pytaniami dotyczącymi najnowszej produkcji – dlaczego Astral Chain nie zmierza na PlayStation 4? Fani Sony uważają nawet, że Hideki Kamiya nie jest sympatykiem korporacji, dlatego kolejna duża produkcja PlatinumGames omija PS4. Twórca postanowił zabrać głos, ponieważ miłośnicy marki PlayStation w różnych rankingach oceniają nowe IP „Platynowych” najniższymi notami, tłumacząc swoją opinie prostym i wymownym: „Nie ma na PS4”.

Sytuacja była łatwa do przewidzenia – Nintendo chętnie podejmuje współpracę z PlatinumGames zapewniając sobie tym samym ekskluzywność na duże i ciekawe gry. Astral Chain podąża drogą Bayonetty oferując niezwykle dużo przyjemności z rozgrywki, miejmy więc nadzieję, że także w tym wypadku otrzymamy kontynuację.

Warto sprawdzić:

Źródło: Twitter

Tagi: Astral Chain Nintendo PlatinumGames