Astral Chain

Astral Chain

8,0
37 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.08.2019
Europa:
30.08.2019
Polska:
30.08.2019
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.08.2019
Europa:
30.08.2019
Polska:
30.08.2019

Recenzja redakcji

Astral Chain- recenzja gry. Kiedy policja trzyma bestie na łańcuchu
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Astral Chain- recenzja gry. Kiedy policja trzyma bestie na łańcuchu
NS

Astral Chain - opis gry

Astral Chain to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana przez studio Platinum Games i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Jego reżyserem był Takahisa Taura, który wcześniej odpowiadał m.in. za NieR: Automata.

Akcja Astral Chain rozgrywa się w nieco dalszej przyszłości. Jest rok 2043. W Ziemię uderza meteoryt, co doprowadza do powstania portali między wymiarami. W wyniku tego wydarzenia 90 proc. powierzchni planety przestaje się nadawać do zamieszkania. By się ratować, ludzkość tworzy sztuczną wyspę, tzw. “Arkę”, gdzie przymierza się do odbudowania cywilizacji. Przez jakiś czas trwa spokój, ale portale zaczynają się też pojawiać na wyspie i w metropolii, którą na niej zbudowano. Przez przejścia łączące wymiary przedostają się potwory terroryzujące ludność. Do walki z nimi powołany zostaje specjalny oddział policji, w którego skład wchodzą specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze, m.in. postać gracza (tworzymy ją sami na początku zmagań), posługujący się Legionem.

Współpraca między postacią gracza a Legionem stanowi clou tutejszego systemu walki. Legion to żywa broń, a konkretnie skaptowana chimera, czyli wspomniany potwór z alternatywnego wymiaru. Podczas rozgrywki mamy dostęp do różnych jego rodzajów, a każdy z nich różni się umiejętnościami, oferując nam coś nowego. Co więcej, obie postacie połączone są ‘astralnym’ łańcuchem, który też przydaje się w trakcie bitki, np. można nim spętać przeciwnika. Grać możemy sami lub z drugą osobą. 

Walka to jednak nie jedyny ważny aspekt rozgrywki Astral Chain. Oprócz tego istotną rolę odgrywają też śledztwa, jakie prowadzimy. W ich przypadku także przydają się zdolności Legionów, dla przykładu możemy posłać naszego towarzysza w pobliże NPC-ów, by podsłuchał ich rozmowę (Legion jest niewidzialny dla zwykłych ludzi). Do tego dochodzi też interakcja z otoczeniem, jak otwieranie nowych dróg czy niszczenie przeszkód. 

Świat gry nie jest otwarty w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale możemy odwiedzać różne dzielnice Arki.

Rozgrywkę urozmaicają ponadto inne atrakcje, jak chociażby jazda na motocyklu.

Wideo - Astral Chain

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper