Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2019 10:19
rinoa final fantasy VIII remastered
3085V

Final Fantasy VIII Remastered z cenzurą. Kuse ciałko nie dla graczy w 2019 roku

Premiera odświeżonego Final Fantasy VIII tuż za rogiem. Już pierwsi gracze ponownie zasiadają z kontrolerami w łapie i cieszą się misjami ze Squallem w roli głównej. Pewne rzeczy jednak nie umknęły fanom serii...

Final Fanstasy VIII Remastered swoją premierę ma już jutro. Po raz kolejny będziemy mogli zatopić się w wyśmienitej historii, której oprawa wizualna została ulepszona oraz wprowadzono kilka kosmetycznych zmian jak chociażby możliwość przyspieszenia rozgrywki czy rezygnacji z losowych walk.

Jak się jednak okazuje, pomimo wyżej wspomnianego podkręcenia grafiki, autorzy remastera dokonali kilku modyfikacji, które szybko zostały zauważone przez sympatyków serii, a dotyczą wyglądu kilku postaci.

Zgodnie z doniesieniami, twórcy nieco mocniej niż w pierwowzorze osłonili Siren oraz Rinoa. Bohaterki w „miejscach strategicznych” jak okolice miednicy oraz dekoltu, które w Final Fantasy VIII były dość mocno uwydatnione i odsłonięte, obecnie otrzymały więcej warstw zasłaniających ciało. Jednocześnie doszukano się, iż w przypadku Shivy, której strój jest w ciemniejszych barwach, owe aktualizacje nie zostały wprowadzone.

Wspominane modyfikacje zapoczątkowały dyskusje dotyczące wszelkich wprowadzonych uaktualnień i powodów wprowadzenia pewnych zmian, mówiąc nawet o cenzurze. Chociaż nic nie jest potwierdzone, gracze doszukują się powodów i upatrują ich źródło w chęci poprawienia wizerunku przedstawicielek płci pięknej, który będzie zgodny z obecną prezentacją kobiet w grach.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.justpushstart.com/2019/09/final-fantasy-viii-censored

Tagi: cenzura Final Fantasy VIII Remastered rinoa siren Square Enix