Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2019 07:30
God of War 2 Kratos
3602V

Gry na PS5 mają powstawać znacznie szybciej. AMD Zen 2 skróci czas produkcji hitów na PlayStation 5

Sony ujawniło wstępne informacje o swoim next-genie, systematycznie więc kolejni twórcy zachwalają rozwiązania zastosowane przez Japończyków. Firma postawiła nie tylko na znakomity SSD, ale również wykorzystany procesor podobno zaoferuje znaczący krok naprzód.

W ostatnich tygodniach wielokrotnie słyszeliśmy pozytywne słowa dotyczące dysków SSD zmierzających do PS5. Zdaniem wielu deweloperów postawienie na nową technologię pozwoli między innymi stworzyć bardziej zróżnicowane światy.

Teraz w sprawie wybranego procesora wypowiedział się Tim Ash z BoxFrog Games, który jest przekonany, że AMD Zen 2 zdecydowanie wpłynie na proces przygotowania nowych gier na PlayStation 5, pozwalając xznacznie skrócić czas tworzenia tytułów:

„To będzie ogromny krok naprzód. Pozbywamy się tak wielu ograniczeń związanych z ilością obliczeń, które możemy wykonać w locie. Mamy tak wiele pomysłów, które są teraz bardzo trudne, a nawet niemożliwe do wdrożenia na konsolach obecnej generacji. To również znacznie skraca okres rozwoju, ponieważ mniej czasu trzeba poświęcać na optymalizację.”

Jak wiadomo, już teraz powstaje wiele gier na next-geny, a główne zespoły SIE Worldwide Studios zostały oddelegowane do tworzenia tytułów na PS5. Jeśli faktycznie nowy procesor wpłynie znacząco na szybkość produkcji, to wewnętrzne studia Sony powinny sprawnie w pierwszej kolejności wykorzystać ten atut.

Miejmy nadzieję, że Tim Ash ma rację, dzięki czemu przykładowo Naughty Dog, Polyphony Digital oraz Santa Monica Studio będą nam mogły zaoferować więcej gier na jednej generacji. Nie możemy zapomnieć o dużym problemie produkcji AAA, które systematycznie rosną ze względu na ogromne wymagania fanów, więc projekty są opracowywane przez niezwykle liczne zespoły, chociaż nawet w tej sytuacji nie udaje się uniknąć wielomiesięcznych nadgodzin.

Więcej na temat nadchodzącej generacji na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-zen-2-cpu-is-a-huge-step-up-will-reduce-development-time-significantly-lost-wing-developer

Tagi: amd amd zen 2 PlayStation 5 ps5

Nie przegap