Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.08.2019 19:48
Epic logo
1749V

Epic Games Store zgarnia 8 ekskluzywnych gier. Firma prezentuje tytuły

Epic Games nie zamierza odpuścić. Firma systematycznie przejmuje kolejne produkcje, które ekskluzywnie trafiają do Epic Games Store. Dzisiaj poznaliśmy kolejne osiem gier zmierzających wyłącznie do „Epika”.

Epic Games chętnie inwestuje w duże oraz mniejsze produkcje, by zachęcić graczy do kupowania gier w Epic Games Store. Nie możemy powiedzieć, czy ta taktyka odnosi oczekiwane rezultaty, ale najwidoczniej firma nie może narzekać, ponieważ zgarnia kolejne tytuły.

Z okazji właśnie rozpoczynającego się PAX West, Epic Games ujawniło osiem gier zmierzających wyłącznie do Epic Games Store:

  • Ooblets - Prowadź gospodarstwo, uprawiaj i trenuj swoje ooblety, odkrywaj dziwne krainy i rywalizuj z innymi trenerami oobletów w tanecznych bitwach — wszystko to w uroczym świecie Oob! 
  • No Straight Roads - Witaj w Vinyl City, gdzie jako Mayday i Zuke zmierzysz się z potężnym imperium muzyki klubowej EDM, sponsorowanym przez megakorporację NSR. Wraz ze swoim niezależnym zespołem rockowym stań na czele rewolucji i walcz o odzyskanie kontroli nad miastem. W tej przygodowej grze akcji czekają na Ciebie epickie pojedynki muzyczne z bossami!  
  • Manifold Garden - Eksploruj nieskończoność i poznaj niemożliwe w tej pierwszoosobowej grze eksploracyjnej, która na nowo określa architekturę i prawa fizyki.
  • Superliminal - Zapomnij wszystko, co wiesz o grach logicznych. Zmień swój punkt widzenia, manipuluj otaczającym Cię światem i rozwiązuj niemożliwe łamigłówki w oryginalnym debiucie od Pillow Castle Games. 
  • Wattam - Wejdź do osobliwego świata Wattam, gdzie czeka na Ciebie ponad 100 zwariowanych postaci: od sushi do muszli, od olbrzymich drzew do wymiarowych sedesów. Sprawdź, jakie absurdalne rzeczy mogą się zdarzyć, kiedy testujesz granice fizyki i animacji w celu osiągnięcia komicznych i zwariowanych rezultatów. No dalej, nikt się za Ciebie nie powygłupia!
  • The Alto Collection - The Alto Collection przeniesie magię Alto's Adventure i Alto's Odyssey na PC! Zjeżdżaj na desce po pięknych stokach Alp lub szybuj nad zamiatanymi wiatrem wydmami, ciesząc się płynną, emocjonującą rozgrywką opartą na prawach fizyki. Żywe, minimalistyczne otoczenie oraz pieczołowicie przygotowana ścieżka dźwiękowa, w tym stworzona specjalnie dla tego tytułu muzyka, gwarantują wciągające doświadczenie (zalecamy grać z założonymi słuchawkami!).
  • Airborne Kingdom - Udaj się w baśniową podróż — leć nad pustynią i zbuduj swoje królestwo. Airborne Kingdom w wyjątkowy sposób łączy zarządzanie miastem i eksplorację z niepowtarzalnym światem i jego historią. Buduj obszary mieszkalne, zbieraj żywność, zaspokajaj potrzeby swojego ludu i zwiększaj jego liczebność.
  • The Eternal Cylinder - Poznaj zupełnie nowe podejście do gatunku surwiwalowych gier przygodowych, których akcja toczy się w otwartym świecie. W tym ambitnym projekcie zespołu ACE przejmiesz kontrolę nad stadem uroczych stworzeń żyjących w dziwnej, surrealistycznej krainie. Eksploruj przepiękne biomy i ekosystemy, unikając Wiecznego Cylindra – mobilnej megastruktury, która zniszczyła i pochłonęła niezliczone cywilizacje.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących umów, ale aktualnie firma podpisywała współprace na 12 miesięcy. Jak wiadomo każdy deweloper nie tylko może liczyć na lepszy podział zysków względem Steam (12% vs. 30%), ale dodatkowo twórcy są zachęcani gratyfikacjami – pieniądze są często tak duże, że firmy nie mogą z nich zrezygnować.

Zobaczcie zwiastun nowych exów:

Więcej na temat Epic Games Store na naszym portalu:

Źródło: Epic Games

Tagi: Epic Games epic games store exclusive