Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.08.2019 12:06
Epic Games Store Logo
1077V

Gry Microsoftu na Epic Games Store? Tak, ale pod jednym warunkiem

Polityka jaka przewodzi Epic Games Store to agresywne działania mające na celu bezpośrednio uderzyć w konkurencję, choć nie można odmówić firmie tego, że za sprawą umów o wyłączność są w stanie zapewnić byt i przetrwanie wielu developerom.

Od wielu miesięcy regularnie dostajemy informacje, że wiele mniejszych, jak i coraz większych tytułów pojawi się na komputerach osobistych wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. Wciąż takie decyzje podejmowane przez developerów budzą poirytowanie wśród graczy, jednak przy podziale zysków oraz funduszach, jakie na start oferuje platforma, ciężko jest się im dziwić.

Jedną z korporacji, której nie odpowiada polityka wspomnianej firmy, jest Microsoft. Przedstawiciele giganta z Redmond otwarcie przyznawali, że zmuszanie graczy do korzystania z jednej platformy na PC nie jest tym, w co celują. W wywiadzie na Twitchu, Aaron Greenberg, dyrektor ds. marketingu Xboksa zapowiedział jednak, że korporacja jest otwarta na publikację swoich gier na EGS, jednak tylko w przypadku, gdy sklep będzie posiadał dużo bardziej połączoną społeczność graczy. Można to tłumaczyć jako chęć wypuszczenia tytułu, ale tylko w momencie kiedy Epic zrezygnuje z ekskluzywności na swojej platformie.

Jak sądzicie, firma z siedzibą w Cary byłaby w stanie zrezygnować na moment ze swojej polityki, byle tylko uzyskać od Microsoftu jakiś hit do swojej biblioteki?

Więcej na ten temat do przeczytania na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/xboxs-aaron-greenberg-says-microsoft-games-could-come-to-epic-games-store-but-unlikely-as-exclusives

Tagi: Aaron Greenberg epic games store Microsoft