Iza Łęcka Iza Łęcka 26.08.2019 12:59
wrc 8 w epic games store
1237V

Epic Games Store z 3 ekskluzywnymi grami. Polski tytuł na liście

Epic Games Store coraz prężniej rozszerza swoją ofertę o kolejne ekskluzywne tytuły. Tym razem podpisana została współpraca z dużym wydawcą gier.

Sklep Epic Games coraz prężniej działa na rynku, dbając w szczególności o ekskluzywność – już w zeszłym tygodniu wspominaliśmy o wsparciu twórców Oddworld: Soulstorm i wylądowaniu nowych przygód Abe'a w katalogu sklepu.

Tym razem relacje biznesowe zostały nawiązane z Bigben Interactive. Zgodnie z umową na Epic Games Store mają być dostępne w sprzedaży przez rok w całkowitej wyłączności:

  • WRC 8 – premiera odbędzie się 5 września
  • Paranoia: Happiness is Mandatory – 3 października
  • Bee Simulator - premiera 14 listopada

Jeden z szefów Bigben Interactive, Benoit Clerc, skomentował współpracę z „epickim sklepem”:

„Cieszymy się, że możemy wzbogacić naszą ofertę sklepu Epic Games o szereg unikalnych gier z naszego katalogu. Nasza najnowsza oferta składa się z trzech gier, które bardzo się od siebie różnią: Bee Simulator, doskonała gra rodzinna; Paranoia: Happiness is Mandatory, taktyczny CRPG pełen mrocznego humoru oraz WRC 8, oficjalna symulacja FIA World Rally Championship, która będzie również pierwszą grą rajdową dostępną w Epic Games Store.”

WRC 8 jest grą rajdową bazującą na licencji FIA, w której będziemy mogli zasmakować w wyścigach na ponad 100 specjalnych odcinkach w kilkunastu krajach. Sezon 2019 FIA World Rally Championship będzie należał do nas. Z kolei Paranoia: Happiness is Mandatory to RPG bazujący na popularnym w latach 80. systemie fabularnym Paranoia, którego realia toczą się w ponurym świecie przyszłości kontrolowanym przez Komputer. Bee Simulator to gra została stworzona przez polskie VARSAV Game Studios, a zadaniem śmiałków będzie realizacja zadań wcielając się w pszczołę robotnicę. To zręcznościówka przeznaczona dla całej rodziny.

Konrad Mroczek, CEO w VARSAV Game Studios S.A. również odniósł się do współpracy z Epic Games Store:

„Cieszymy się z bardzo dobrych relacji biznesowych jakie udało się nawiązać z Epic Games. Dzięki współpracy z wydawcą Bigben Interactive mamy przyjemność poinformować o podpisaniu czasowej umowy na wyłączność w Epic Games Store, która w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe spółki. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na licencję na korzystanie z silnika Unreal Engine 4 na dedykowanych, korzystnych dla Spółki warunkach. Przed nami intensywny okres promocji i sprzedaży gry Bee Simulator.”

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/three-titles-go-epic-games-store-exclusive

Tagi: Bee Simulator Bigben Interactive Kylotonn Entertainment Varsav Game Studios WRC 8