Tytus Stobiński Tytus Stobiński 21.08.2019 13:34
PlayStation/Xbox
1542V

Twórcy Sparklite o Project Scarlett i PlayStation 5. SSD to nie wszystko

Zarówno gracze jak i developerzy oczekują w ekscytacji nadejścia nowej generacji konsol, która wedle zapowiedzi zagwarantuje nam ogromny skok wydajnościowy.

Najczęściej twórcy wypowiadają się w pozytywach na temat dysków SSD oraz pamięciach GDDR6. Zdania są podzielone co tak naprawdę jest najważniejszym czynnikiem PlayStation 5 oraz Project Scarlett, ale według twórców niezależnej gry Sparklite, to ogromne pokłady pamięci graficznej, jaką developerzy będą mogli spożytkować. 

Szybki dysk jest plusem przy programowaniu, ale obecnie nie jesteśmy tak zależni od dysku, odkąd sporo możemy przerzucić na pamięć graficzną. Co nie zmienia faktu, że gracze z pewnością docenią zdecydowanie krótsze czasy ładowania.

Przedstawiciel studia wypowiedział się też w sprawie kompatybilności wstecznej obu konsol:

Posiadanie gier to obecnie temat ważnych rozmów w branży, kiedy pojawiła się kwestia abonamentów i serwisów streamingowych. Pochodzimy z czasów, kiedy ludzie sądzili, że kupują grę, a nie licencję na nią. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani sprawą kompatybilności wstecznej i tego jak producenci do niej podchodzą. Bardzo ciekawi mnie rozwój branży w tej kwestii.

A premiera Sparklite zaplanowana jest na jesień bieżącego roku. Obecnie gra jest dostępna w usłudze wczesnego dostępu Steam.

Więcej na temat nadchodzącej generacji konsol:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-ssd-is-a-nice-tool-but-abundant-graphics-memory-is-more-useful-sparklite-developer

Tagi: nex-gen PlayStation 5 PROJECT SCARLETT Sparklite