Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.08.2019 19:20
PlayStation 5 i Xbox Scarlett SSD
1998V

SSD w PlayStation 5 i Xbox Scarlett to, zdaniem studia Crytek, ogromny krok naprzód

Przedstawiciele studia Crytek poinformowali, że ich zdaniem, dyski SSD w nowych konsolach, to prawdziwy "game changer".

Nowa generacja zazwyczaj oznacza skok technologiczny. Tak ma być i w przypadku najnowszej przesiadki, gdzie duże znaczenie, według studia Crytek, ma mieć przejście w konsolach z dysków HDD na znacznie wydajniejsze dyski SSD.

Tak przynajmniej, w rozmowie z serwisem Wccftech, wypowiedział się przedstawiciel rzeczonej firmy. Powiedziane zostało, iż SSD będą prawdziwym "game changerem" w nadchodzącej generacji. Skrócą czas ładowania i pozwolą otworzyć zupełnie nowy możliwości w kwestii projektowania świata, które nie były dotychczas możliwe:

Jeśli jakoś wizualna będzie nadal rosła tak szybko, jak miało to miejsce przy każdej zmianie generacji, to prawdziwym przełomem będzie z pewnością obiecana, szybsza pamięć masowa. Oprócz oczywistego skrócenia czasu ładowania, pozwoli to na lepsze projektowania. Cóż, będzie to także konieczność drastycznej zmiany silników gier, ale to zdecydowanie ekscytujące!

Należy podkreślić, że to już kolejni twórcy, którzy z ogromną ekscytacją wypowiadają się na temat nadchodzącej generacji. Coraz więcej studiów obnosi się ze swoim przekonaniem, iż pozwoli to na przekroczenie kolejnych granic w kwestii gier konsolowych - a to ma być zaletą zarówno dla nich, jak i dla nas, graczy. 

Więcej o nadchodzącej generacji:

Źródło: https://wccftech.com/crytek-ps5-next-xbox-ssd-will-be-the-real-game-changer/

Tagi: crytek dysk ssd playstation 5 xbox scarlett

Nie przegap