PS5 na tajemniczym patencie? Tak może wyglądać konsola Sony!

Gry (plotka)
23731V
PS5 na tajemniczym patencie? Tak może wyglądać konsola Sony!
Wojciech Gruszczyk | 20.08.2019, 16:29

PS5 ma zostać zaprezentowany w przeciągu następnych miesięcy, a w Sieci wylądowały szczegóły tajemniczego patentu przygotowanego przez Sony Interactive Entertainment. Urządzenie wygląda niczym konsola...? W Sieci nie brakuje opinii, według których właśnie tak może wyglądać PlayStation 5.

Sony oficjalnie przygotowuje się do prezentacji nowej konsoli. Następca PlayStation 4 nie posiada jeszcze finalnej nazwy, jednak trudno sobie wyobrazić, by nagle Japończycy zrezygnowali z nazwy i nie wrzucili na rynek PlayStation 5.

PS5 – tak może wyglądać konsola?

Sytuacja robi się naprawdę interesująca. Redakcja Letsgodigital informuje, że Sony Interactive Entertainment w maju złożyło wniosek o zastrzeżenie patentu do Instituto Nacional da Propriedade Industrial w Brazylii, na którym widzimy tajemnicze urządzenie. Wzór został 13 sierpnia zaakceptowany i włączony do bazy danych World Intellectual Property Office.

Nad tajemniczym sprzętem czuwa Yusuhiro Ootori – to dyrektor techniczny PlayStation, który pracował także nad PlayStation 4. Urządzenie posiada krótki opis „konfiguracja zastosowana do/urządzenia elektronicznego” i został sklasyfikowany jako klasa 14.02 – pod tym samym numerem ukrywa się projekt PS4.

PlayStation 5 z „V” na obudowie?

Projekt jest naprawdę interesujący, ponieważ widzimy tutaj „V”, które kojarzy się z rzymskim znakiem „5”. Firma mogła zastosować w tym miejscu wentylatory i odpicować wszystko odpowiednim podświetleniem.

Warto jednak podkreślić, że może to być dev kit PlayStation 5 – z przodu widzimy prawdopodobnie wejście na płytę oraz sześć USB? Podobny wygląd posiadała wersja deweloperska PlayStation 4, ale oczywiście w konstrukcji brakowało tego charakterystycznego „V”.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że Sony zazwyczaj (w przeciwieństwie do innych producentów) składa wnioski patentowe na produkty, które zamierza wprowadzić na rynek. Firma nie traci czasu na zastrzeganie projektów.

PS5 wygląd

PlayStation 5 patent 1

PlayStation 5 patent 2

PS5 – to kiedy ta prezentacja?

Jak wiadomo Sony od wielu miesięcy pracuje nad nową generacją. Urządzenie zostało zapowiedziane przez Japończyków – Mark Cerny w kwietniu opowiedział o sprzęcie i wspomniał o jego wstępnych możliwościach. W rezultacie PlayStation 5 powinno trafić na rynek w przeciągu następnych kilkunastu miesięcy – Microsoft wprowadzi następce Xboksa One w okolicy świąt 2020 roku i w tym okresie powinna odbyć się także premiera PS5.

Według ostatnich plotek, Sony już w lutym pokaże urządzenie. Korporacja podobno zaprasza wydawców na PlayStation Meeting, na którym poznamy ostateczne szczegóły i zerkniemy na pierwsze tytuły opracowywane dla konsoli Sony.

PlayStation 5 – jak może wyglądać cena?

W temacie ceny PlayStation 5 powiedziano już wiele. Na początku MediaMarkt wrzuciło konsolę do swojej oferty, a przedstawione podzespoły pozwalają przypuszczać, że tym razem maszyna nie będzie należeć do najtańszych. Sytuacja jest o tyle interesująca, że spory głos w tym temacie może posiadać Donald Trump – prezydent Stanów Zjednoczonych na końcówkę roku zapowiedział nowy podatek, którym zostaną objęte konsole.

PlayStation 5 patent 3

PlayStation 5 patent 4

Warto spojrzeć:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-console/

Komentarze (161)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper