Sparklite

Sparklite

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Blue Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.11.2019
Europa:
14.11.2019
Producent:
Red Blue Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.11.2019
Europa:
14.11.2019

Sparklite - opis gry

Sparklite go gra action-adventure wyprodukowana przez studio Red Blue Games i wydana przez Merge Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w świecie, w którym wszystko spaja energia zwana "sparklite". Niestety, niektórzy chcą ją też wykorzystywać do swoich niecnych celów. Niejaki Baron postanawia zrobić z niej użytek, by napędzać swoje maszyny wojenne, co zaczyna mieć z czasem coraz gorsze skutki dla środowiska. Stawić czoło postanawia mu Ada, skromna inżynierka, która odwiedza poszczególne regiony celem zniszczenia instalacji eksploatujących planetę. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Geodia to kraina, która składa się z pięciu regionów, a każdy z nich inspirowany jest innymi motywami. W każdym z nich czeka też na nas boss, a pokonanie wszystkich pięciu jest naszym podstawowym celem. Gdy uda nam się pokonać jednego, wówczas odblokowujemy dostęp do kolejnej lokacji. 

Ważną rolę w trakcie zmagań odgrywa tytułowa energia. Gromadzimy ją w trakcie eksploracji, dzięki czemu zyskujemy możliwość konstruowania i ulepszania gadżetów, a także rozbudowywania naszej pracowni. Innymi przydatnymi przedmiotami są tzw. patches, swego rodzaju perki modyfikujące na różne sposoby zdolności bohaterki, np. zwiększają siłę jej ataków, poprawiają wytrzymałość lub zwiększają maksymalną ilość energii. Wzorem serii The Legend of Zelda możemy ścinać trawę, by odkrywać ukryte w niej dobra wszelkiej maści.

Świat Sparklite generowany jest proceduralnie, ale w każdej lokacji znajdziemy grobowce, w których poukrywane są użyteczne gadżety poszerzające nasze możliwości. Część przydaje się do walki, część do eksploracji. W razie wpadki cofani jesteśmy na pokład The Refuge, statku powietrznego Ady, który pełni również funkcję bazy wypadowej, gdzie mamy możliwość udoskonalenia/rozbudowywania przedmiotów/pracowni. 

Co warto zaznaczyć, gra posiada elementy roguelike, czego przejawem jest to, że po śmierci podopiecznej tracimy przedmioty zdobyte w trakcie poprzedniej sesji. 

Wideo - Sparklite

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper