Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2019 21:08
Spider-Man Insomniac Games
3636V

Sony kupiło Insomniac Games! Twórców Ratchet & Clank i Spider-Man

Insomniac Games nie będzie już tworzyć gier dla wielu deweloperów. Sony dołączyło do swojej rodziny autorów serii Ratchet & Clank oraz ostatniego Spider-Mana. To wielkie wydarzenie przed nadciągającą, nową generacją!

Sony nie zamierza patrzeć na ruchy Microsoftu. Japończycy właśnie dołączyli do swojej rodziny Insomniac Games – utalentowany studio będzie teraz tworzyć produkcje wyłącznie na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Jest to bez wątpienia bardzo ważny ruch przed nadciągającą, nową generacją.

„Sony Interactive Entertainment ("SIE") ogłosiła dzisiaj, że SIE zawarła ostateczne umowy nabycia całej spółki Insomniac Games, Inc. ("Insomniac Games"), wiodącego producenta gier i wieloletniego partnera SIE”

Nie jest to oczywiście przypadek. Insomniac Games to deweloper odpowiedzialny za najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4 – studio zaoferowało fantastycznego Spider-Mana oraz Ratchet & Clank. Korporacja podkreśla – po sfinalizowaniu przejęcia, Insomniac Games będzie 14 studiem z rodziny Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. W oficjalnym komunikacie Sony podkreśla, że do lipca 2019 roku, Spider-Man sprzedał się w ponad 13,2 mln egzemplarzy na całym świecie!

Insomniac Games zostało założone w 1994 roku. Deweloperzy od tego czasu rozwijali marki Spyro, Ratchet & Clank, Resistance i do 2013 roku pracowali wyłącznie dla Sony. Następnie twórcy romansowali z między innymi Microsoftem – studio przygotowało Sunset Overdrive.

Warto spojrzeć:

Tagi: Insomniac Games PlayStation 4 playstation 5 Spider-Man