Iza Łęcka Iza Łęcka 16.08.2019 09:25
watch dogs polityka
1049V

Ubisoft ponownie miesza się w politykę. "Gry uczynią ludzi mądrzejszymi wyborcami"

Do premiery Watch Dogs Legion pozostało coraz mniej czasu. Ubisoft na fali promocji nie boi się politycznych komentarzy – jeden z szefów firmy ma zdecydowaną opinię o znaczeniu ich kolejnych gier na przemyślenia obywateli.

Branża gier coraz śmielej i dosadniej wydaje się komentować zmagania polityczne. Produkcje Ubisoftu nie są w tym odosobnione, jednak trzeba przyznać, że deweloperzy nie boją się w swoich produkcjach dotknąć nawet najbardziej kontrowersyjnych tematów. Dobrym tego przykładem jest nie tylko tegoroczny Watch Dogs Legion traktujący o Brexicie i jego efektach, ale i chociażby The Division 2, który spotkał się z silną krytyką graczy amerykańskich za odwołania do rządów Donalda Trumpa, czy tematykę terroryzmu i dostępu do broni.

Ubisoft jednak dalej planuje skłaniać graczy do refleksji. W wywiadzie dla Kotaku, Tommy Francois, jeden z szefów firmy, odnosząc się do kolejnych tytułów produkowanych przez deweloperów, stwierdził zdecydowanie, że „gry wideo mogą działać niczym symulacje, które uczynią ludzi mądrzejszymi wyborcami”. Realizując pewne zagadnienia polityczne, w lżejszej formie jaką jest gra, gracz będzie mógł wyrobić sobie własną opinię.

Dla szefa Ubisoftu celem nie jest głoszenie kazań czy stawanie po którejkolwiek ze stron politycznego dialogu, a przedstawienie problemu w szerszej skali – jak podkreślił deweloper, Ubisoft przybliża określone ideologie trafiając w sedno problemów. Jednocześnie, wszelkie przesłania polityczne zawarte w produkcjach nie mają sensu, jeżeli gra nie jest dobra i nie sprzedaje się należycie.

Watch Dogs Legion ma podążać za obraną strategią, dając jeszcze więcej do myślenia:

„Staramy się przybliżyć działania dzięki otwartemu światu, (...) wielu punktom widzenia, wyłaniającej się rozgrywce i narracji, pełnej autonomii, prawdziwej symulacji życia, czerpania nauki z tego co się wykonuje (...). To właśnie staramy się osiągnąć wspólnie. I to jest trudne.”

Trzeba przyznać, że francuska korporacja nie boi się kontrowersji, które jeszcze bardziej wypromują nadciągające produkcje. Podejście do sprawy jest interesujące - nakreślając polityczne zagadnienia, nie chcą oni być utożsamiani z którąkolwiek z opcji politycznych, a skłaniają do przemyśleń.

Na naszym serwisie możecie przeczytać o Watch Dogs Legion:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/08/15/ubisoft-games-vp-wants-to-explore-politics-further/

Tagi: brexit polityka Ubisoft Watch Dogs Legion