Tytus Stobiński Tytus Stobiński 15.08.2019 16:16
Matt Booty
1183V

Xbox Game Studios - stare IP powrócą, ale jest jeden warunek

Microsoft prężnie rozwija swoje poszczególne oddziały i szykuje się na nową wojnę podczas nadchodzącej generacji konsol.

Choć Microsoft bardzo skupia się obecnie na kreowaniu nowych marek i rozwijaniu swoich wewnętrznych studiów, to nie można też zapominać o wielu szanowanych i niestety nieco zakurzonych IP, jakie mają w swojej kolekcji. Dobrym przykładem jest chociażby seria Perfect Dark. Na temat jakiegokolwiek teoretycznego powrotu starszych gier wypowiedział się Matt Booty, szef Xbox Game Studios.

Podczas wywiadu z redakcją portalu Game Informer, Booty przyznał, że firma jest świadoma wielkości oraz liczby marek do jakich posiadają prawa. Okazuje się, że stworzył on nawet listę developerów, którzy ewentualnie byliby w stanie odświeżyć jedną z franczyz. Jak czytamy, potrzebne jest połączenie pasji, jaką twórcy oddają danej grze oraz odpowiedniego przystosowania technicznego. Tak właśnie było z remakiem Battletoads.

Remake Battletoads powstał trochę na takiej zasadzie, że ludzie którzy obecnie są zaangażowani w jego tworzenie, przyszli do Craiga Duncana (szefa studia Rare) i powiedzieli, że dorastali przy tej grze i byliby zachwyceni możliwością odświeżenia tytułu i dodania swoich pomysłów.

 

Wraz z Craigem byliśmy zachwyceni energią jaką posiadał zespół Dlala Studios. Jedną z tych rzeczy, które kocham. Od tego minęło wydarzenia minęło już trochę czasu, ale byłem w gronie tych szczęśliwców, którzy mieli okazję pracować z zespołem, który zajął się reebotem Killer Instinct. Wyszła z tego świetna rzecz ze względu na energię i pasję.

Widać więc, że Microsoft nie odda swoich IP pierwszemu studiu, które się zgłosi, ryzykując tym samym blamaż w branży gier wideo i rozgniewanie fanów.

Warto również przeczytać:

 

Tagi: matt booty Microsoft Xbox Game Studios