Ninja Theory ma kontynuować rozwój gier podobnych do Hellblade. Microsoft przejmie kolejne studia

Gry
1134V
Ninja Theory ma kontynuować rozwój gier podobnych do Hellblade. Microsoft przejmie kolejne studia
Wojciech Gruszczyk | 09.08.2019, 17:07

Microsoft dołączył do swojej rodziny Ninja Theory i studio odpowiedzialne za między innymi Hellblade jest najlepszym przykładem działań amerykańskiej korporacji. Firma chce przyłączać do drużyny zespoły, które potrafią kreować niezapomniane gry.

Matt Booty, szef Xbox Game Studios, rozmawiał z dziennikarzem Game Informera i podczas dyskusji został poruszony temat Ninja Theory. Studio jest niezwykle ważne dla Microsoftu nie tylko ze względu na doświadczenie oraz wielkie umiejętności, ale jest to w zasadzie symbol – Amerykanie chcą w zespole właśnie takich twórców.

Szef Xbox Game Studios zdradza plany

Korporacja z Redmond chce gier podobnych do Hellblade, ponieważ w tym wypadku nie otrzymujemy 90 godzinnej przygody, a dobrze napisaną i zaprezentowaną opowieść, która trwa dobre 10-15 godzin:

„Sądzę, że Hellblade to świetna rzecz do naśladowania, ponieważ jest to dobry przykład gry, której szukamy w nabytych studiach. To nie będą gry AAA na 90 godzin, ale w tym wypadku otrzymamy bardzo dobrze wykonane tytuły, które będą przypominać produkcje AAA tak bardzo jak to tylko możliwe. Ale będziemy je rozszerzać, by mogły być dobrze stworzone przez mniejsze studio”.

Microsoft chce pomagać swoim zespołom, by mieć pewność, że choć formacja opracowuje pozycję AA – taką jak Hellblade – to jednocześnie cały produkt będzie przypominał wysokobudżetówkę.

Microsoft chce takich gier jak Hellblade

„Myślę, że magia Hellblade polega na tym, jak dobrze został zbudowany i jak fascynująca była jego historia. Jest to mistrzowskie ograniczenie projektowe w zakresie tego, co robi naprawdę dobrze i to się sprawdza. Nie jest to gra na sto godzin, ale 10-15 godzinna rozgrywka, która jest naprawdę, naprawdę dobrze zrobiona. Więc sądzę, że był to dla nas raczej przypadek testowy: „Hej, jeśli mielibyśmy nabyć Ninja Theory, a oni mieliby po prostu kontynuować przygotowanie gier o jakości i zakresie Hellblade, czy uznalibyśmy to za sukces?” I ta odpowiedź brzmi: tak”.

Już wcześniej Booty wspomniał, że Microsoft nie narzuca deweloperom projektów. Twórcy otrzymują pełną wolność twórczą i właśnie z tego powodu poznaliśmy Bleeding Edge – tytuł był kreowany przez Ninja Theory jeszcze przed dołączeniem do Xbox Game Studios.

Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że już teraz powstają duże produkcje, o których usłyszymy w przyszłości. Gracze mogą liczyć także na kolejne przejęcia, ponieważ Microsoft nadal nie powiedział ostatniego słowa i Xbox Game Studios zostanie rozszerzone.

Warto spojrzeć:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hellblade: Senua's Sacrifice.

Źródło: https://gamingbolt.com/we-want-ninja-theory-to-keep-making-small-scope-well-made-games-like-hellblade-microsoft

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper