Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.08.2019 11:20
Phil Spencer
2190V

Phil Spencer ujawnia, że sposób prezentacji Xboksa One był kompletną pomyłką

Jeżeli przypomnicie sobie pamietną prezentację Xboksa One, to wiecie dobrze, ile rzeczy poszło niezgodnie z wizją firmy z Redmond.

Podczas rozmowy z redakcją portalu Gamespot, Phil Spencer, odpowiedzialny obecnie za całą markę Xbox, przypomniał sobie sytuację, jaka miała miejsce przed samym rozpoczęciem targów w maju 2013 roku. Wówczas firma była skupiona głównie na telewizyjnych aspektach nowej konsoli, spychając gry na boczny tor. Spencer podkreśla, że taka decyzja była błędem i ostatecznie, doprowadziła do wielu nieporozumień, nie tylko ze strony konsumentów, ale również pracowników Microsoftu.

Niektórzy nie rozumieli kierunku, jaki obrał dział giganta odpowiedzialny za kreowanie kampanii marketingowych. Co więcej, część z nich otwarcie twierdziła, że doszło na tym polu do celowego wprowadzenia w błąd.

Dostaliśmy wiele informacji zwrotnych od zatrudnionych przez nas ludzi. Część z nich może została wypowiedziane, część być może wcale nie.

A tak brzmiała treść dostarczanych wiadomości:

Pracujemy ciężko od dwóch lat by dostarczyć produkt dla klientów. Potem Ty wchodzisz na scenę i wysadzasz całą dobrą robotę w powietrze, mówiąc o tej konsoli w sposób, w który tak naprawdę nie pasuje do jej duszy, ani do tego czego oczekują jej fani.  

Spencer uważa, że zespół czuł spory zawód w stosunku do kadry kierowniczej i niestety to było najczęściej przekazywanego uczucie. Ludzie czytali fora i widząc wszechobecne zarzuty i oskarżenia o bycie nieuczciwymi, czuli się zagubieni. Wydaje się jednak, że Microsoft uczy się na własnych błędach i przyszłoroczne E3 nie zaoferuje tak kiepskiej prezentacji nowej konsoli.

Więcej na temat next-genów na naszym portalu:

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/phil-spencer-reflects-on-the-xbox-one-reveal-an-ev/1100-6468802/

Tagi: E3 Microsoft Phil Spencer xbox xbox one

Nie przegap