Xbox Game Studios może zostać ponownie powiększone. Informator zwiastuje przejęcia w 2019 roku

Gry (plotka)
1137V
Xbox Game Studios może zostać ponownie powiększone. Informator zwiastuje przejęcia w 2019 roku
Iza Łęcka | 15.08.2019, 10:12

Microsoft ciągle rozbudowuje oddział Xbox Game Studios. Już wkrótce mamy być świadkami przedstawienia nowych firm, które w przyszłości będą pracować na rachunek korporacji z Redmond. Znany informator podzielił się informacjami o kolejnych przejęciach.

Fani marki Xbox od ubiegłego roku mają sporo powodów do radości. Na E3 2018 Microsoft potwierdził przejęcie Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs i Compulsion Games, a także założono The Initiative. Po listopadowych ogłoszeniach do „rodziny” dołączono Obsidian Entertainment i inXile Entertainment. Sytuacja uspokoiła się w ostatnich miesiącach, chociaż zgarnięcie Double Fine Productions z oddelegowaniem zespołu do marki Age of Empire to podobno nie koniec pozytywnych informacji.

Microsoft ma już wkrótce przedstawić nowych deweloperów, którzy będą pracować dla Xbox Game Studios. Wykupienie kolejnych zespołów zapowiedział Klobrille – informator od ubiegłego roku wspomina o ruchach Microsoftu, informując między innymi o przejęciu Ninja Theory, Obsidian Entertainment i inXile Entertainment.

„Mam dobre powody, by wierzyć, że w 2019 roku do Xbox Game Studios dołączy co najmniej jeszcze jedno studio.”

Konkretów aktualnie brakuje, lecz musimy pamiętać, że już w przyszłym tygodniu odbędzie się gamescom. Na Inside Xbox zostanie zaprezentowanych sporo gier, ale może właśnie na tym wydarzeniu usłyszymy nowe wieści dotyczące Xbox Game Studios?

Nawet jeśli Microsoft nie podejmie tematu w Kolonii, to pewnie do końca roku odbędzie się przynajmniej jeszcze jeden duży Inside Xbox, na którym Spencer będzie mógł oficjalnie powitać nowych twórców.

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper