Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.08.2019 15:42
Epic Games Cologne
538V

Epic Games otwiera studio w Niemczech. Firma jest zainteresowana chmurą

Epic Games nie tylko rozwija Fortnite, pracuje nad własną technologią, rozdaje gry oraz przejmuje produkcje na roczną wyłączność. Firma właśnie potwierdziła otwarcie nowego studia, które będzie prowadzone przez założycieli niemieckiego Factor 5.

Epic Games dzięki między innymi Fortnite nie może narzekać na braki w budżecie, ale jak widać firma chce się wciąż rozwijać. Twórcy silnika Unreal właśnie zapowiedzieli otwarcie nowego studia w Kolonii.

Nowy zespół będzie rozwijany przez szefów niemieckiego Factor 5 – studio przygotowało między innymi Liar na PlayStation 3 oraz zajmowało się serią Star Wars Rogue Squadron. W ostatnich latach Niemcy nie informowali o nowych projektach, ale najwidoczniej twórcy wciąż mają jeszcze wiele do zaoferowania.

Julian Eggebrecht (dyrektor do spraw sieciowych technologii) oraz Achim Moller (dyrektor) zajmą się zarządzaniem w Epic Games Cologne. Twórcy w ostatnich miesiącach współpracowali z Netlixem, Amazonem, Hulu oraz byli partnerem technologicznym Nintendo i Sony.

Epic Games jednocześnie potwierdza zainteresowanie „nowymi formami mediów interaktywnych oraz technologią strumieniową”. Trudno powiedzieć, czy deweloperzy odpowiedzialni za Fortnite pójdą w stronę seriali lub prześlą swoje najważniejsze gry do chmury, ale jak widać firma wciąż się rozwija.

Korporacja poszukuje aktualnie blisko 200 osób na różne stanowiska.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/epic-games-announces-the-opening-of-a-new-studio-in-cologne-germany

Tagi: chmura Epic Games epic games cologne