Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.08.2019 08:53
Epic Games Store OOblets
9302V

"Płaczę od 2 dni". Tysiące gróźb pod adresem studia, które poszło na ekskluzywny układ z Epic Games Store

Układy ekskluzywne na Epic Games Store, czyli takie, które pomijają w wersji PC m.in. Steam, cały czas wywołują ogromne emocje.

W tym przypadku mówimy niestety o bardzo negatywnych emocjach. Twórcy Ooblets ostatnio ogłosili że szykowany przez nich projekt będzie pecetowym exclusivem na Epic Games Store. Do tysięcy graczy nie trafiają jednak takie tłumaczenia.

Studio żalą się, że otrzymali już kilka tysięcy wiadomości z groźbami od osób, które nie mogą im wybaczyć, że Ooblets nie będzie dostępne na Steam. Autorzy nie radzą sobie psychicznie z tak negatywną reakcją społeczności.

"Płaczę bez przerwy od 2 dni i czuję, że grunt zapada mi się pod nogami Gdybyście mogli wyobrazić sobie skalę tego co się dzieje - to tak jakby być ofiarą internetowego linczu.

(...) Nie doszacowaliśmy, jak bardzo wściekną się tym ludzie. To nas po prostu niszczy psychicznie. Dostajemy tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy nienawistnych wiadomości i gróźb z każdej możliwej strony i to non stop. Boli to szczególnie bo wcześniej mieliśmy tak pozytywny kontakt z naszą publicznością - napisał Ben Wasser, jeden z autorów Ooblets".

Sprawą zainteresowało się samo Epic, które wydało już komunikat, że nie może być miejsca dla takich zachowań i nienawistnych reakcji graczy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Ooblets pojawi się na rynku właśnie dzięki Epic Games, które przejęło wydawanie gry po tym jak zrezygnowało z tego Double Fine.

Ooblets to gra, która łączy elementy RPG oraz motywy ze Stardew Valley z Pokemonami. Zwiastun gry znajdziecie poniżej.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-08-05-ooblets-dev-received-thousands-of-hateful-threatening-messages-over-epic-exclusivity

Tagi: Double Fine Productions Glumberland Ooblets