Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2019 21:25
GreedFall bohatera
1649V

GreedFall najdłuższą grą studia Spiders. Znamy czas gry i wagę plików

Entuzjaści produkcji studia Spiders powinni zacierać rączki. Twórcy GreedFall potwierdzili czas niezbędny do ukończenia nadchodzącego RPG-a i będzie to zdecydowanie najdłuższa produkcja francuskiego dewelopera.

10 września odbędzie się premiera GreedFall i produkcja powinna interesować fanów gatunku. Francuskie Spiders zaoferowało nam już kilka gier, które choć nie podbiły rynku, to jednak zapewniły graczom sporo frajdy.

Nie inaczej będzie właśnie z GreedFall – twórcy zakończyli ostatnie testy i mogą oficjalnie potwierdzić czas niezbędny do ukończenia historii. Zainteresowani spędzą przy tytule przynajmniej 30 godzin – w tym czasie nie wykonacie żadnych zadań pobocznych i będziecie w zasadzie skupieni wyłącznie na głównym wątku.

Część testerów poznało historię zaliczając kilka dodatkowych wątków w około 40 godzin – dla przykładu Bound by Flame można było ukończyć w 13-16 godzin, The Technomancer w 20-25 godzin, a Mars: War Logs to przyjemność na 9-11 godzin.

„Niektórzy gracze powiedzieli, że grali około 40 godzin, robiąc po drodze kilka sidequestów, ale nie wszystkie. Mówili, że gdyby wykonali wszystkie zadania, to byłoby to jeszcze cztery lub pięć godzin. Sądzę, że naprawdę zależy to od tego, jak podejdziesz do systemu craftingu, do eksploracji i do sidequestów, ponieważ jest ich mnóstwo. Jeśli po prostu przebiegniesz przez główny wątek, to gra będzie znacznie krótsza, może 30 godzin lub coś w tym stylu”.

Należy na pewno zaznaczyć, że GreedFall zaoferuje kilka zakończeń, które będą bardzo różne – twórcy skupili się na tym, by wrzucić do gry sporo trudnych wyborów wpływających na wątek i ostatnią scenę.

„Naprawdę chcę, by gracze dokonywali wyborów, które są naturalne lub przekonujące dla ich bohatera. To odgrywanie ról. Niektóre zakończenia mogą być postrzegane jako złe przez niektórych ludzi lub dobre przez innych i nie mam nic przeciwko temu. Chcemy, by te różne zakończenia nie były tylko moralnie narzuconymi wyborami dokonywanymi przez nas”.

Pomimo takich przyjemności, warto zaznaczyć, że GreedFall zajmuje około 10-11GB – pliki już wylądowały na PlayStation Store oraz Xbox Live.

O GreedFall przeczytacie również:

Źródło: https://www.escapistmagazine.com/v2/2019/08/12/greedfall-will-offer-over-30-hours-of-gameplay-multiple

Tagi: Focus Home Interactive GreedFall Spiders