GreedFall

GreedFall

7,1
77 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.7
XSX|S 7.0
PC 7.4
PS4 6.7
XONE 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
10.09.2019
Europa:
10.09.2019
Polska:
10.09.2019
Producent:
Spiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
10.09.2019
Europa:
10.09.2019
Polska:
10.09.2019

Recenzja redakcji

GreedFall - recenzja gry. Spiders wchodzi na salony
8.0
GreedFall - recenzja gry. Spiders wchodzi na salony
PC PS4 XONE

GreedFall - opis gry

GreedFall to gra action-RPG wyprodukowana przez francuskie studio Spiders i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. 

Akcja GreedFall rozgrywa się w świecie fantasy inspirowanym epoką wielkich odkryć geograficznych. Przede wszystkim fabułą kręci sie wokół stosunkowo niedawno odkrytej wyspy zwanej Teer Fradee, gdzie o wpływy walczą przedstawiciele różnych państw. Nasza postać, którą na początku zmagań tworzymy sami, trafia tam jednak nie dlatego, by nieść cywilizację, ale w poszukiwaniu lekarstwa na niezwykle niebezpieczną chorobę Malichor, na którą cierpi. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak na pełnoprawną grę RPG przystało, podczas rozgrywki mamy możliwość decydowania o tym, jakie zadania wykonywać (można to czynić na wiele sposobów) i po której ze stron się opowiedzieć, co wpływa w konsekwencji na bieg fabuły i na rozkład sił na Teer Fradee. W grze znajdziemy różne frakcje (w tym także zamieszkujące wyspę elfy) i żadna z nich nie jest jednoznacznie dobra lub zła. Każda ma też swoją historię i tajemnice, co sprawia wrażenie, iż są one dobrze osadzone w uniwersum wykoncypowanym przez Spiders. Do tego dochodzą też rozmaici NPC, z którymi da się nawiązywać relacje (wliczając w to romansowanie).

Jeśli chodzi o sam gameplay, to do wyboru mamy trzy profesje koncentrujące się walce wręcz, magii czy kontrolowaniu pola bitwy (zastawianie pułapek itd.). Twórcy przygotowali trzy drzewka rozwoju, na których znajdziemy ponad sto mniej lub bardziej przydatnych umiejętności.

System walki jest zręcznościowy. Do dyspozycji mamy dwa podstawowe ataki (słabszy i silniejszy), przedmioty, broń palną, możliwość wykonywania uniku itd. Co jednak warto dodać, sprawy niekoniecznie muszą być rozwiązywane siłą. Istnieją też inne sposoby, by poradzić sobie z trudnościami, np. skradanie czy dyplomacja. 

Wideo - GreedFall

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper