Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.06.2019 09:06
Xbox Logo
1129V

Microsoft przejmie kolejne studia. Firma tłumaczy rozwój Xbox Game Studios

Xbox Game Studios zostanie wkrótce ponownie powiększone. Microsoft nie zamierza na siłę dołączać zespołów do swojej rodziny, ale ma bardzo konkretny plan, który sprawi, że gracze zapoznają się z wieloma ciekawymi grami.

Microsoft w przeciągu roku znacząco powiększył swoje wewnętrzne struktury. Nie jest to przypadek, ponieważ firma na następnej generacji chce oprzeć swoje działania na Xbox Game Pass – twórcy mają oferować przynajmniej jedną grę AAA na trzy miesiące, więc Amerykanie muszą posiadać odpowiednią liczbę zespołów.

Xbox Game Studios może zostać powiększone o japońskie studio

Matthew Booty – szef Xbox Game Studios – podczas rozmowy z dziennikarzem GamesBeat postanowił wytłumaczyć filozofię Microsoftu. Amerykanie nie mają określonej liczby zespołów, które muszą dołączyć do swojej rodziny – korporacja poszukuje odpowiednich partnerów.

Szybkość nie jest najważniejsza, a „rodzaje” zespołów, które muszą być odpowiednio dopasowane do Xbox Game Studios. Booty podkreślił, że niezbędna jest pasowanie do „formuły” i choć pracownik Microsoftu nie wytłumaczył, na czym ona polega to nie jest raczej zaskoczeniem, że chodzi tutaj o wspomniany Xbox Game Pass. Wszyscy twórcy Microsoftu muszą pracować nad grami, które trafią do usługi.

Gracze mogą oczekiwać, że w kolejnych miesiącach Microsoft dołączy do Xbox Game Studios kolejne zespoły, ale Booty mówi wprost – nie ma tutaj żadnej presji. Amerykanie małymi krokami budują struktury, które będą rozwijać gry przez kolejne lata.

Niezbędne dla Microsoftu jest znalezienie odpowiednich ofert, a już wcześniej korporacja podkreśliła, że prowadzi rozmowy z wieloma studiami. W Sieci nie brakuje głosów, według których kolejne studia dołączą do Xbox Game Pass podczas gamescomu.

Więcej o Xbox Game Studios:

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-could-acquire-studios-right-deals-available/

Tagi: Microsoft Xbox Game Studios Xbox One