Xbox Scarlett otrzyma wiele gier single-player. Spencer zapowiada prace nad nowymi historiami

Gry
1299V
Xbox Scarlett otrzyma wiele gier single-player. Spencer zapowiada prace nad nowymi historiami
Wojciech Gruszczyk | 08.08.2019, 18:09

Phil Spencer znacząco rozszerzył wewnętrzne struktury Xbox Games Studios dołączając do swojej rodziny wiele nowych i utalentowanych firm. Teraz szef marki Xbox ma pewność, że w przyszłości na jego platformie nie zabraknie gier nastawionych na fabułę.

Sony na aktualnej generacji zapewniło wiele wyjątkowych produkcji oferujących wyłącznie lub głównie rozgrywkę skupioną na fabule. Microsoft zaniedbał ten segment rynku, ale na szczęście firma dostrzegła błąd i zamierza go naprawić.

Jeden z graczy zapytał Phila Spencera wprost – czy możemy w kolejnych latach liczyć na więcej gier single-player? Wypowiedź szefa marki Xbox powinna ucieszyć wielu graczy:

„Tak, mogę potwierdzić. Wraz z rozszerzeniem Xbox Game Studios mamy wiele zespołów, które stworzyły sile, skupione na fabule gry i chcemy, by tak było w przyszłości”.

Nie możemy liczyć na rychłą premierę opowieści na wiele godzin, jednak jak widać Spencer zamierza tym razem zadowolić bardzo szerokie grono odbiorców. W sumie nie jest to specjalnie zaskakujące – już wcześniej Phil podkreślił, że Xbox Game Pass ma zapewniać bardzo zróżnicowane tytuły od zespołów Xbox Game Studios. Firmy będą pracować nad sieciowymi produkcjami, ale również pozycjami, które zainteresują sympatyków mocnych historii.

Ze względu na czas potrzebny do przygotowania nowych tytułów, możemy przypuszczać, że nowe historie trafią już na next-gena.

Mateusz i Emil - dzięki za link!

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper