Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.08.2019 15:29
Call of Duty: Modern Warfare
1162V

Call of Duty: Modern Warfare bez najwyższej kategorii wiekowej! Jakim kosztem twócom udało się to osiągnąć?

Call of Duty: Modern Warfare zostało ocenione przez komisję nadającą kategorię wiekowe dla gier. Czy twórcom udało się wszystko co zaplanowali?

Jedno jest pewne - żadna odsłona serii Call of Duty nie wywoływała dotychczas takich kontrowersji i to jeszcze na długo przed premierą. Jeżeli spojrzymy na ilość oburzeń i faktów związanych z nowym Modern Warfare, to nawet wydane w 2009 roku Call of Duty: Modern Warfare 2 i głośna misja na lotnisku nie wzbudzały takich emocji, choć wówczas ten fragment był czymś bardzo odważnym.

Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona otrzymała kategorię wiekową Mature, co oznacza, że kupi ją każdy gracz, który ukończył 17 rok życia. Jak czytamy, w grze znajdziemy takie elementy jak intensywną przemoc, krew i brutalne sceny, a także wulgaryzmy oraz stosowanie różnych substancji.

Część graczy obawiała się, że z racji treści zawartych w Call of Duty: Modern Warfare, tytuł może otrzymać kategorię wiekową Adults Only, co nieco utrudnia trafienie do szerokiego grona odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście jednak Infinity Ward zgrało wszystko w taki sposób, że ESRB uznało, że najwyższa z nich nie jest konieczna. Fani jednak szybko zainteresowali się tematem i zaczęli wypytywać, co zostało z gry usunięte, by efekt był taki, a nie inny. Odpowiedzi bardzo szybko udzielił Taylor Kurosaki, pełniący funkcję dyrektora narracyjnego w studiu.

Jak więc widzimy, twórcy nie poddali się krytyce i sprzeciwom, a gra dotrze do nas w takie formie, jak zaplanowało to samo Infinity Ward. Ponadto potwierdzone zostały plotki, że kampania fabularna potrwa porównywalnie długo co poprzednie odsłony Modern Warfare - dostaniemy więc zabawy na około 6-7 godzin. 

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://mp1st.com/news/modern-warfare-cut-content-to-meet-esrb-rating-denied-by-infinity-ward

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward

Nie przegap