Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS3 7.7
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2009
Europa:
10.11.2009
Polska:
10.11.2009
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2009
Europa:
10.11.2009
Polska:
10.11.2009

Call of Duty: Modern Warfare 2 - opis gry

Call of Duty: Modern Warfare 2 jest strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby stworzoną przez studio Infinity Ward i wydaną przez Activision Blizzard w listopadzie 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Akcja Modern Warfare 2 osadzona jest po wydarzeniach z pierwszej odsłony MW. Vladimir Makarov, jeden z najbliższych współpracowników Zakhaev’a, rozpoczyna serię ataków terrorystycznych, będących formą zemsty. Po masakrze ludności cywilnej na Zakhaev International Airport w Moskwie, Stany Zjednoczone zostają postawione w bardzo niekorzystnej sytuacji, co zmusza rząd do podjęcia decyzji o wyeliminowaniu zagrożenia. Na dywersję jest jednak za późno, gdyż rząd rosyjski, przekonany o tym, że to Amerykanie odpowiadają za mord na rosyjskich cywilach, decyduje się rozpocząć inwazję na USA.

Poprzednia odsłona Modern Warfare okazała się bardzo udaną produkcją, oczywistym więc jest, że deweloper nie starał się rewolucjonizować rozgrywki, stawiając na sprawdzone rozwiązania i rozwijając pomysły z poprzedniej odsłony. W dalszym ciągu kluczem do sukcesu jest umiejętnie korzystanie z bogatego oraz nieustanne parcie do przodu w towarzystwie efektownych skryptów. Twórcy w „dwójce” dodali oczywiście nowe zabawki. Kampanię ponownie można przejść we współpracy z drugim graczem przez sieć, co znacznie ułatwia grę na wyższych poziomach trudności. Special Ops, bo taką nazwę nosi ten tryb, jest podzielony na pięć odrębnych grup zadań: Alpha, Bravo, Charlie, Delta i Echo. W zależności od tego, na jakim poziomie trudności ukończymy poszczególne misje, zostajemy nagrodzeni określoną liczbą gwiazdek. Im więcej ich zbierzemy tym więcej misji stanie przed nami otworem.

Rozbudowania doczekały się tryby w multiplayerze, w którym osiągnięcie dwudziestu pięciu fragów pozwala teraz odpalić bombę atomową i zakończyć zmagania na mapie. Dostępne są takie tryby jak Free-For-All, Search & Destroy, Demolition, Sabotage, Domination, Team Deathmatch i Capture The Flag.

W momencie premiery CoD: Modern Warfare 2 pojawiły się głosy niezadowolenia, gdyż deweloper po raz kolejny wykorzystał ten sam silnik graficzny. W efekcie gra Infinity Ward prezentuje się przyzwoicie, niestety zniszczalność otoczenia jest znikoma.

Wideo - Call of Duty: Modern Warfare 2

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper