Tytus Stobiński Tytus Stobiński 31.07.2019 12:13
Call of Duty: Modern Warfare
1434V

Call of Duty: Modern Warfare z kontrowersyjną nagrodą za serię zabójstw

Najnowsza odsłona wojennej serii budzi równie dużo zachwytów co oburzeń. Ostatnie ogłoszenie, że w Call of Duty: Modern Warfare powrócą nagrody za serię zabójstw, wywołało właśnie te drugie.

Powracające do gry tzw. killstreaki miały na celu ucieszyć fanów, którzy skutecznie eliminują kolejnych wrogów bez utraty życia i wydawało się, że tak właśnie jest. Niestety nagrody, jakie developer przewidział dla graczy nie spotkały się do końca z dobrym odbiorem i rozpoczęły dyskusję w sieci. A w szczególności jedna z nich.

Call of Duty: Modern Warfare otrzyma killstreaki. Znamy pierwsze zabawki

Chodzi tu o nagrodę, za zabójstwo trzech oponentów pod rząd, którą jest zestaw skłądający się z Juggernauta, lekkiego pojazdu opancerzonego oraz biały fosfor - potężna broń chemiczna. W prawdziwym świecie, użycie białego fosforu na terenie zamieszkałym przez cywilów lub przeciwko nim, jest naruszeniem konwencji genewskiej i zostaje klasyfikowane jako zbrodnia wojenna. Część z map dostępnych w Call of Duty: Modern Warfare stworzona została właśnie na takich terenach, choć bez widocznych tam ludzi. 

Już wcześniej, zespół Infinity Ward informował, że nowa odsłona serii nie zamierza iść na skróty, a sposób przedstawienia niektórych scen, może wywołać falę krytyki.

Współczesna wojna nie oznacza, że toczy się ona tylko tam, gdzieś na horyzoncie. Oznacza to, że nasze podwórka zamieniają się w pole bitwy. Miejsca, które znamy stają się nim w mgnieniu oka. To wiąże się również z ofiarami postronnymi.

Developer zapewnia jednak, że wszelkie formy agresji wobec bezbronnych osób będą miały swoje konsekwencje w grze, tak samo jak miałyby na prawdziwym polu walki. Zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie, ale miejmy nadzieję, że tytuł faktycznie zaoferuje nam kawałek przyjemnej rozgrywki, a nie tylko płynące z niej kontrowersje.

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/call-of-duty-modern-warfares-multiplayer-killstrea/1100-6468754/

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward