Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.07.2019 16:00
Cpt. Price
1666V

Call of Duty: Modern Warfare z nową dla serii mechaniką przeładowywania. Wszystko dla lepszej immersji?

Call of Duty: Modern Warfare chce pokazać nam wszystkim, że będzie najbardziej dojrzałą i brutalnie opisującą pole bitwy grą wojenną. Każda kolejna wiadomość, chce nas w tym utwierdzić w tym przekonaniu.

Nowe Call of Duty: Modern Warfare dotrze do nas dopiero pod koniec października, a już teraz wywołuje wiele kontrowersji i jest tematem niejednej dyskusji w internecie. Ich głównym powodem jest brutalność, która według niektórych nie ma na celu pokazania tragedii wojny, a jedynie wywołanie kolejnych napięć i zwiększenie sprzedaży.

Silnik Call of Duty: Modern Warfare powstał w Krakowie. Polacy stworzyli podstawy dla całej serii

Nie wszystkie fakty jednak, o jakich informuje Infinity Ward stanowią czystą kosmetykę. Są również takie, które bezpośrednio wpływają na rozgrywkę. Jak za pomocą oficjalnego bloga poinformował Mark Grigsby, dyrektor ds. animacji w firmie, twórcy wprowadzają niespotykaną dotychczas w Call of Duty mechanikę. Tzw. "Aim down sight reload" sprawia, że podczas gdy obserwujemy ofiarę przez celownik, możemy przeładować broń nie odrywając od niej głowy. Dzięki temu mamy poczuć, że nie odpuszczamy pola bitwy ani na chwilę.

Jedną z nowości, jakie dodajemy w tym roku, jest przeładowywanie ADS. W przeszłości, gdy chciałeś przeładować podczas celowania przez lunetę, kamera odrywałą się, następowała animacja i dopiero powrót do celownika. Tym razem nie wychodzisz z pola bitwy i wszystko następuje płynnie.

Cóż, sama mechanika jest dobrym pomysłem i z pewnością pozwoli nam pozostac "w rytmie", ale czy potrzeba nam do tego jakiejś głębszej ideologii? Nie wydaje mi sie 

Więcej na temat Call of Duty: Modern Warfare:

 

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward

Nie przegap