Tytus Stobiński Tytus Stobiński 29.07.2019 12:12
Cyberprank 2069
1066V

Cyberprank 2069 usunięte ze Steama z powodu próby przekupstwa

Jakiś czas temu pisaliśmy o dość dziwacznej produkcji o nazwie Cyberprank 2069. Dziś nie jest ona już dostępna.

Tytuł był wyraźnie inspirowany nadchodzącym Cyberpunkiem 2077 choć miał w założeniach stanowić chyba jego pastisz, aniżeli poważną grę fabularną. Produkcja miała nas przenieść do miasta, gdzie mieszkańcy zostali zniewoleni przez inteligentne maszyny, a Night City staje się swoistym ghettem dla ludzi. My wcielamy się w rolę twardego policjanta z przeszłości, który musi uratować ludzkość. By to zrobić, potrzebuje stać się najbogatszym mieszkańcem miasta.

Cyberprank 2069 zadebiutuje w lipcu. Pierwszy zwiastun RPG-a nowej generacji

Cóż, jeżeli nawet opis zdołał Was przekonać do tej wątpliwej jakości tytułu, to niestety, ale mam dla Was złą informację - Cyberprank 2069 został usunięty z platformy Steam. Powodem nie są jednak jakiekolwiek treści zawarte w grze, a fakt, że jej twórca obiecywał ludziom darmowe kopie tego "prawdziwego" Cyberpunka 2077 w zamian za napisanie recenzji swojej produkcji. Jak podkreślił w notatce do ludzi, sama gra była oczywiście żartem, ale Steam wciąż jednak potraktował poniższą informacje, jako nielegalną praktykę i próbę przekupstwa.

Dziękuję wszystkim, którzy kupili te grę-żart przed 22 lipca 2019 roku. Każdy z Was otrzyma kopię Cyberpunk 2077 jako prezent. Najzabawniejsza recenzja zgarnie edycję kolekcjonerską.

Cóż, sami oceńcie, ale wypowiedź rzeczywiście brzmi jak delikatna próba namówienia klientów do wystawienia pozytywnej, zabawnej i lekkiej recenzji, licząc, że oszczędzą nieco dolarów na jednej z najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku. Chyba warto, nie sądzicie?

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.pcgamer.com/a-game-called-cyberprank-2069-was-removed-from-steam/

Tagi: cyberprank 2069 Cyberpunk 2077 steam