Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.07.2019 12:15
V from Cyberpunk 2077
2525V

Cyberpunk 2077 nie ominie tematu religii nawet jeśli "urazi to czyjąś wrażlwość"

Nadchodzący Cyberpunk 2077 poruszy wiele drażliwych kwestii i kontrowersyjnych tematów. Twórcy wyraźnie nie boją się wywołać lawiny komentarzy pod adresem ich nowej produkcji.

Kampania marketingowa nowej gry CD Projekt RED odkąd tylko ruszyła, pokazała nam, że nie zamierza omijać niewygodnych we współczesnych czasach tematów. Zgodnie z klimatem gry, jej twórcy chcą pokazać nam, jak bardzo przestrzeń Night City jest miejscem pełnym degeneracji i upadku zasad moralnych, gdzie dla większości liczą się pieniądze oraz władza. 

Stworzenie Cyberpunk 2077 było twórczym wyzwaniem. Polacy musieli odnaleźć swój kierunek artystyczny

Nie powinno nas więc zdziwić, że developer nie omija również bardzo drażliwego tematu religii. Podczas ostatniego wywiadu, dowiedzieliśmy się, że gra nie zamierza milczeć w tej kwestii, nawet jeśli naruszy ona wrażliwość niektórych z nas. Warszawskie studio ma w planach dostarczyć dojrzały tytuł, dla takiego samego odbiorcy.

Naszą wizją związaną z Cyberpunk nie jest ukazanie alternatywnej rzeczywistości, lecz kontynuacji świata w jakim żyjemy. Niektóre rzeczy i wydarzenia będą wyglądały jak te, których świadkami jesteśmy obecnie. Dla przykładu, w grze pojawią się Chrześcijaństwo, a napotkani w grze wyznawcy będą mieli nawet swoje stronnictwo.

Zespół CDPR podkreśla - religia zostanie w grze ukazana, ale nikt nie powie nam, co jest złego, a co nie. Sami więc zdecydujemy, z jakimi postulatami i wyznaniami się zgadzamy.  Co sądzicie na ten temat? Czy gra według Was powinna zahaczać o tę sferę?

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.gamewatcher.com/news/cyberpunk-2077-religions

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077